Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 marca 2021, 12:06

autor: Karol Laska

Tajemniczy projekt Star Wars w planach. Poznaliśmy nazwiska twórców

W planach jest kolejny projekt filmowy w uniwersum Star Wars, jednakże wiemy o nim tyle, co nic. Znamy jedynie ludzi, którzy zajmą stanowisko reżysera oraz głównego scenarzysty.

Serwis The Hollywood Reporter podaje, że powstaje nowy, tajemniczy projekt w uniwersum Gwiezdnych wojen, który nie będzie związany ani z nadchodzącą trylogią Riana Johnsona, ani z tym, co aktualnie tworzy Disney na swojej platformie streamingowej. Nie wiemy nic o potencjalnej fabule, obsadzie czy dacie premiery. Odpowiedzmy więc sobie na pytanie, co tak w zasadzie jest znane na temat tego projektu?

Cóż, poznaliśmy głównych twórców filmu. Za kamerą stanie J.D. Dillard, czyli reżyser współodpowiedzialny między innymi za takie seriale, jak Outsider czy Utopia. Z kolei scenariusz napisze Matt Owens, czyli człowiek związany przede wszystkim z telewizyjną odnogą MCU, a dokładniej z Agentami T.A.R.C.Z.Y., Lukiem Cage’em oraz The Defenders.

Tajemniczy projekt Star Wars w planach. Poznaliśmy nazwiska twórców - ilustracja #1
Będzie to najpoważniejszy projekt J.D. Dillarda (na zdjęciu) w jego karierze reżyserskiej.

Niektóre portale twierdzą, że centrum akcji nadchodzącej produkcji Star Wars może być Exegol, czyli planeta Sithów ujawniona po raz pierwszy w Skywalker. Odrodzeniu. Jest to jednak, naszym zdaniem, błędna interpretacja, gdyż nazwa tego miejsca została użyta przez dziennikarzy The Hollywood Reporter tylko w celu zaznaczenia, że nie mają oni pojęcia, o czym będzie traktowała fabuła produkcji. Ale kto wie, może wiedzą coś więcej i próbują puścić do nas oczko takowym zdaniem.

Prawda jest taka, że na ten moment zarówno Disney, jak i Lucasfilm trzymają gębę na kłódkę, nie mówią nic więcej o projekcie J.D. Dillarda i Matta Owensa. Dlatego my również nie zamierzamy bawić się we wróżbitów i po prostu poczekamy na więcej detali.

  1. Jak powinno się skończyć Star Wars? Kylo, powinieneś być gorszy
  2. Czy Gwiezdne wojny mogły uniknąć góry lodowej?
  3. Strona internetowa Star Wars