Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2015, 18:35

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Grand Theft Auto V – sprzedano 3 miliony egzemplarzy gry na Steamie

Zgodnie z danymi udostępnionymi przez serwis Steam Spy, za pośrednictwem platformy firmy Valve sprzedano jak dotąd 3 miliony egzemplarzy gry Grand Theft Auto V na PC. Liczba ta prezentuje się całkiem nieźle, tym bardziej że nie wlicza się w nią wynik ze sklepu firmy Rockstar.

Sprzedano 3 miliony egzemplarzy GTA V za pośrednictwem platformy Steam. - Grand Theft Auto V – sprzedano 3 miliony egzemplarzy gry na Steam - wiadomość - 2015-09-24
Sprzedano 3 miliony egzemplarzy GTA V za pośrednictwem platformy Steam.

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że najnowsza odsłona serii Grand Theft Auto to produkcja ciesząca się wśród fanów elektronicznej rozrywki niebywałą wręcz popularnością. W sierpniu informowaliśmy Was na łamach naszego serwisu, że od momentu premiery gry do sklepów rozesłano 54 miliony egzemplarzy wspomnianego tytułu. Tym razem mamy okazję sprawdzić, jakim wzięciem cieszy się pecetowa odsłona tego wysoko ocenianego sandboksa. Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez serwis SteamSpy, jak dotąd za pośrednictwem platformy Valve sprzedano około 3 miliony egzemplarzy Grand Theft Auto V w wersji na komputery osobiste.

Powyższa wiadomość jest o tyle interesująca, że nie uwzględnia statystyk pochodzących z oficjalnego sklepu firmy Rockstar. Co więcej, pecetowa odsłona omawianej produkcji ukazała się najpóźniej ze wszystkich. Deweloperzy potrzebowali kilku dodatkowych miesięcy, aby dopracować tę konkretną edycję, przez co jej światowa premiera odbyła się dopiero w kwietniu bieżącego roku. Wygląda jednak na to, że ta dosyć konkretna obsuwa nie zniechęciła części graczy, którzy z przyjemnością sięgają po swój pecetowy egzemplarz.

Grand Theft Auto V w skrócie:
  • Gatunek: gra akcji z otwartym światem
  • Deweloper: Rockstar Games
  • Platformy sprzętowe: X360, PS3, XOne, PS4, PC
  • Data premiery: wrzesień 2013 roku (PS3 / X360), listopad 2014 roku (PS4, XOne), kwiecień 2015 roku (PC)

Dla porównania warto dodać, że poprzednia odsłona cyklu znalazła na Steamie 3,6 miliona nabywców. „Piątka” z całą pewnością wkrótce przebije ten rezultat i, kto wie, być może niedługo kolejny raz będziemy dzielić się z Wami wiadomościami odnośnie fenomenalnych wyników sprzedaży GTA V. Przypomnijmy, że o samej serii już co nieco mówiliśmy – miesiąc temu okazało się, że do sklepów wysłano łącznie… ponad 220 milionów egzemplarzy wchodzących w jej skład produkcji, z czego około jedna czwarta przypadła właśnie na najświeższą odsłonę.