Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2017, 15:15

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Grand Theft Auto Online w szczytowej formie, a o GTA VI wciąż cicho

W grudniu 2016 roku Grand Theft Auto Online osiągnęło szczytową liczbę graczy, co jasno pokazuje, że pomimo kilku lat na karku popularność gry wcale nie spada. Kiedy w związku z tym możemy liczyć na kolejną pełnoprawną odsłonę kultowego cyklu?

GTA Online pędzi naprzód i ani myśli się zatrzymywać. - Grand Theft Auto Online w szczytowej formie, a o GTA VI wciąż cicho - wiadomość - 2017-02-01
GTA Online pędzi naprzód i ani myśli się zatrzymywać.

Jeśli już od dawna macie za sobą przygodę w Los Santos i uparcie czekacie na Grand Theft Auto 6, ignorując fakt, że inni fani dobrze się bawią po sieci, to radzimy Wam przeprosić się z Grand Theft Auto Online i na jakiś czas zapomnieć o solowej odsłonie cyklu. Okazuje się bowiem, że wypuszczenie wieloosobowego GTA obok piątki było dla studia Rockstar prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Mimo kilku lat na karku, popularność sieciowej odsłony cyklu nie tylko nie spada, ale wręcz rośnie – w grudniu 2016 roku GTA Online odnotowało najwyższą w historii aktywność graczy na wszystkich platformach.

Choć nie podano konkretnej liczby graczy, twórcy pochwalili się kilkoma ciekawymi statystykami z tego miesiąca, m.in. 11 milionami nowych organizacji i 24 milionami utworzonych klubów motocyklowych. W związku z rosnącą popularnością GTA Online, Rockstar obiecał dalej wypuszczać nową zawartość do gry w 2017 roku, tak jak to robiono do tej pory. Więcej na ten temat, jak również szczegóły o zbliżających się eventach i promocjach, znajdziecie na oficjalnej stronie studia.

Jak widać, Rockstar jest zajęty rozwijaniem GTA Online i raczej nieprędko zrezygnuje z tak popularnego tytułu na rzecz kolejnej odsłony cyklu. Choć na wieszczenie kresu single playerowych GTA jest zdecydowanie za wcześnie, to póki co raczej nie warto nastawiać się na rychłe ujawnienie następnej części. Tym bardziej, że w przygotowywaniu znajduje się Red Dead Redemption 2, czyli kontynuacja lubianego „GTA na Dzikim Zachodzie”. Premierę tej gry na konsolach PlayStation 4 i Xbox One zaplanowano na jesień 2017 roku.

  1. Grand Theft Auto V - kompendium wiedzy
  2. Grand Theft Auto Online - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry Grand Theft Auto V