Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2020, 10:46

Gracz zemścił się na cheaterach w Call of Duty Warzone

Jeden z graczy Call of Duty: Warzone postanowił ukarać cheaterów, na których natrafił w czasie gry. Zrobił to poprzez zaproszenie ich do drużyny i rozbicie śmigłowca z nimi na pokładzie. Oszuści stają się coraz poważniejszym problemem produkcji Inifinity Ward.

Gracz zemścił się na cheaterach w Call of Duty Warzone - ilustracja #1
Cheaty w CoD: Warzone psują zabawę uczciwym graczom.

W SKRÓCIE:

  1. w CoD: Warzone pojawili się pierwsi cheaterzy;
  2. gracz ukarał napotkanych oszustów rozbijając pilotowany śmigłowiec – z nimi na pokładzie;
  3. niektórzy gracze konsolowi decydują się na wyłączenie funkcji cross-play z powodu cheatów.

Cheaterzy to jeden z najpoważniejszych problemów sieciowych gier wieloosobowych. Z plagą oszustów mierzą się obecnie deweloperzy odpowiedzialni za FPS-a Escape From Tarkov, ale osoby tego typu zaczynają pojawiać się także w nowiuteńkim Call of Duty: Warzone. Co ciekawe, czasem gracze sami znajdują sposoby, by ukarać ludzi psujących im zabawę. Historia tego typu pojawiła się na forum Reddit.

Wszystko zaczęło się od tego, że jeden z użytkowników zauważył, jak dwóch innych strzela do wrogów znajdujących się wyjątkowo daleko. Gracz obserwował ich zachowanie przez pewien czas, ale zamiast zwrócić im uwagę, postanowił… zaprosić ich do drużyny. Nie myślcie jednak, że zrobił to po to, by wraz z nimi uprzykrzać życie innym użytkownikom. Był to jedynie sposób na uśpienie czujności i wymierzenie kary. Pilotując śmigłowiec z obydwoma oszustami na pokładzie, gracz rozbił maszynę o budynek. Bohater tej historii zdołał nawet wyskoczyć z pojazdu w ostatnim momencie, niczym prawdziwy James Bond. Niestety chwilę później padł pod ostrzałem wroga. No cóż, widać jest trochę prawdy w znanym powiedzeniu „no good deed goes unpunished”.

Gracz zemścił się na cheaterach w Call of Duty Warzone - ilustracja #2
Była zbrodnia, jest i kara.

Niestety w sieci pojawiło się całkiem sporo doniesień dotyczących używania cheatów w Call of Duty: Warzone. Posty dotyczą najczęściej używania tzw. wspomagaczy celowania – hacków, które pozwalają trafiać wroga nawet wówczas, gdy de facto strzelamy metr od niego. Inne oszustwa są nieco mniej oczywiste i oferują np. dodatkowe pieniądze w czasie gry. Niektórym konsolowym użytkownikom cheaty doskwierają na tyle, że decydują się oni na wyłączenie funkcji cross-play, która umożliwia zabawę z pecetowcami (to właśnie wersja na komputery jest źródłem problemu z uwagi na fakt, że na konsolach bardzo trudno ingerować w klienta gry).

Warto też przypomnieć, że zaledwie kilka dni po premierze Call of Duty: Warzone – 13 marca – w grze pojawił się pierwszy exploit (pisaliśmy o nim tutaj). Pozwalał on wygrać niemal każdy mecz, dzięki wykorzystywaniu luki w systemie wskrzeszania – oszuści mogli ciągle podnosić na nogi członków swojej drużyny. Na szczęście błąd został już usunięty.

  1. Call of Duty: Warzone – strona oficjalna
  2. Call of Duty: Warzone – poradnik
  3. Darmowe Call of Duty: Warzone – wreszcie Fortnite dla „dorosłych”!