Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 grudnia 2022, 14:25

autor: Aleksandra Wosz

Co z kolejnymi spin-offami Gry o tron? Zmiany w HBO Max ponoć wpłynęły na plany

Fuzja HBO oraz Discovery znacząco wpłynęła na wcześniej zaplanowane projekty. George R.R. Martin przyznał, że te zmiany dotknęły również jego przyszłych produkcji osadzonych w uniwersum Gry o tron.

Źródło fot. Gra o tron; David Benioff i D.B. Weiss; HBO; 2011
i

Żadna produkcja nie jest bezpieczna, jeśli w grę wchodzą tak wielkie zmiany, jakie dotykają aktualnie HBO Max i Discovery+. Przed oficjalnym połączeniem platform mocno obniża się koszty, co łączy się z wieloma modyfikacjami w zaplanowanych treściach. HBO zostało zmuszone do redukcji planowanych projektów i anulowania programów, w tym takich tytułów jak Love Life, Minx, czy FBoy Island (via Variety).

Serial Ród smoka, prequel Gry o tron, odniósł wielki sukces i szybko został przedłużony o kolejny sezon. Pomimo ciepłego przyjęcia historii o rodzie Targaryenów i zaplanowanej premiery drugiego sezonu w 2024 roku, George R.R. Martin wyznał, że część jego planowanych produkcji została odłożona w czasie z powodu zmian w HBO.

Niektóre z projektów poruszają się szybciej niż inne, jak to zawsze bywa w przypadku rozwoju. Żaden jeszcze nie dostał zielonego światła, chociaż mamy nadzieję… może wkrótce. Kilka zostało odłożonych na półkę, ale nie zgodziłbym się, że są martwe. Można zdjąć coś z półki tak samo łatwo, jak można to na niej umieścić. Z pewnością wszystkie zmiany w HBO Max miały na nas wpływ.

Cały wpis Martina można przeczytać na oficjalnym blogu.

Nie podano żadnych konkretnych tytułów, które zostały odłożone na półkę. Wiemy zaś, że pracowano między innymi nad prequelem na podstawie książki Opowieści z Siedmiu Królestw, a także nad Ten Thousand Ships, w którym mamy poznać historię Królowej Nymeri oraz głośnym spin-offem Jon Snow, w którym możemy liczyć na wielki powrót Kita Haringtona do tytułowej roli.

HBO Max kupisz tutaj

Jak dokładnie fuzja wpłynie na produkcje osadzone w uniwersum GoT, dowiemy się z czasem. Na ten moment w HBO Max można zobaczyć wszystkie osiem sezonów kultowego już serialu Gra o tron oraz pierwszy sezon hitu Ród smoka.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.