Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2012, 09:21

autor: DogGhost

Gra From Dust debiutuje w wersji na przeglądarkę Google Chrome

Wczoraj miała miejsce premiera specjalnej wersji gry From Dust stworzonej z myślą o użytkownikach przeglądarki Google Chrome. Gracze mogą przed zakupem wypróbować wersję próbną.

Na początku marca firma Ubisoft zapowiedziała, że gra From Dust zostanie udostępniona w wersji przeglądarkowej. Choć początkowo tytuł ten miał ukazać się w kwietniu, to nie obeszło się bez pewnych opóźnień. Niemniej jednak stworzona przez francuską firmę konwersja jest już gotowa i wszystkie osoby korzystające z przeglądarki internetowej Google Chrome mogą ją przetestować za darmo i dokonać ewentualnego zakupu pełnej wersji.

Gra From Dust debiutuje w wersji na przeglądarkę Google Chrome - ilustracja #1

W celu wypróbowania gry From Dust należy udać się do sklepu Chrome Web Store. Po uruchomieniu aplikacji zostajemy poproszeni o przypisanie do niej jednego z posiadanych kont Google, a następnie rozpoczyna się proces pobierania plików gry i ich instalacji.

Warto w tym miejscu podkreślić, że zmiana wersji produkcji na przeglądarkową wcale nie oznacza zmniejszenia wymagań sprzętowych. W przypadku niektórych konfiguracji sprzętowych mogą się one okazać nawet trochę wyższe. Rekomendowana specyfikacja obejmuje czterordzeniowy procesor, 2 GB pamięci RAM oraz kartę graficzną nie gorszą od Radeon HD3850 / GeForce 8800GT.

Wszystkie osoby, którym przypadnie do gustu gra From Dust mogą odblokować jej pełną wersję korzystając z odpowiedniego odnośnika w głównym menu gry. Z okazji debiutu w sklepie Chrome Web Store obniżono jej cenę z poziomu 14,99 euro do 9,99 euro (ok. 43,50 zł). Gra nie posiada polskiej wersji językowej.

W grze From Dust wcielamy się w boga sprawującego pieczę nad plemieniem, które utraciło swoją pamięć. Korzystając z mocy Breath modyfikujemy kształt terenu i prowadzimy ich do wyznaczonego celu, starając się jednocześnie chronić przed zagrożeniami. Produkcja studia Ubisoft oferuje kampanię dla pojedynczego gracza, której przejście zajmuje kilkanaście godzin. Głównym twórcą projektu był Eric Chahi, znany z takich tytułów jak Another World czy Heart of Darkness.