Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2023, 14:28

Gra 007 twórców Hitmana nie pokaże żadnego Jamesa Bonda z filmów

Ani Daniel Craig, ani żaden inny aktor znany z roli Jamesa Bonda nie użyczy swojej twarzy bohaterowi nadchodzącej gry twórców Hitmana. Zespół IO Interactive w nadchodzącej produkcji Project 007 przedstawi własną wizję popularnego szpiega.

Źródło fot. IO Interactive
i

Studio IO Interactive po raz pierwszy od zapowiedzi produkcji o roboczym tytule Project 007 w 2020 roku podzieliło się oficjalnymi informacjami na temat nowej gry o przygodach Jamesa Bonda. W wywiadzie udzielonym serwisowi Eurogamer współwłaściciele studia – Christian Elverdam oraz Hakan Abrak – ujawnili, że wirtualne oblicze szpiega MI6 nie będzie wzorowane na żadnym z aktorów, którzy do tej pory wcielali się w rolę agenta 007.

  1. Twórcy przyznali, że byli zaskoczeni dużą otwartością, z jaką spotkali się u przedstawicieli wytwórni EON Productions, odpowiedzialnej za filmy o Jamesie Bondzie. Producenci otrzymali pełną swobodę w kwestii tworzenia postaci oraz jej historii, by jak najlepiej dopasować je do gustów graczy.
  2. Dzięki temu mamy odczuć, że tytuł nie jest wyłącznie adaptacją filmów bądź książek, ale medium stworzonym z myślą wyłącznie o interaktywnej rozrywce. Inspiracją dla studia IO Interactive jest kinowy cykl, w którym główny bohater przechodził wielokrotne zmiany, wraz z kolejnymi aktorami wcielającymi się w jego rolę. Przypomnijmy, że postać Jamesa Bonda odgrywali m.in. Sean Connery, Roger Moore, Pierce Brosnan, a w ostatnich latach Daniel Craig.
  3. Niestety, twórcy nie podzielili się żadnymi szczegółami odnośnie do fabuły ani modelu rozgrywki w Project 007.

Na marginesie warto wspomnieć, że zmian doczekają się również powieści autorstwa Iana Fleminga, stanowiące kanwę dla serii filmów. Wydawnictwo Ian Fleming Publications zapowiedziało nowe wydania, w których znane historie otrzymają poprawki. W ten sposób znikną z nich treści, które mogą urazić niektórych czytelników, w tym m.in. fragmenty uchodzące za rasistowskie.

  1. IO Interactive – oficjalna strona

Krzysztof Kałuziński

Krzysztof Kałuziński

W GRYOnline.pl związany z Newsroomem. Nie boi się podejmowania różnych tematów, choć preferuje wiadomości o niezależnych produkcjach w stylu Disco Elysium. W dzieciństwie pisał opowiadania fantasy, katował Pegasusa, a potem peceta. Pasję przekuł w zawód redaktora portalu dla graczy prowadzonego z przyjacielem, jak również copywritera oraz doradcy w sklepie z konsolami. Nie przepada za remake'ami i growymi tasiemcami. Od dziecka chciał napisać powieść, choć zdecydowanie lepiej tworzy mu się bohaterów niż fabułę. Pewnie dlatego tak pokochał RPGi (papierowe i wirtualne). Wychowały go lata 90., do których chętnie by się przeniósł. Uwielbia filmy Tarantino, za sprawą Mad Maksa i pierwszego Fallouta zatracił się w postapo, a Berserk przekonał go do dark fantasy. Dziś próbuje sił w e-commerce i marketingu, jednocześnie wspierając Newsroom w weekendy, dzięki czemu wciąż może kultywować dawne pasje.

więcej