Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2024, 17:40

GOG ma dla graczy prezent z okazji letniej wyprzedaży. To RPG akcji Shadows: Awakening

Od dzisiaj na platformie GOG do zgarnięcia dostępna jest kolejna darmowa gra. Tym razem rozdawnictwem objęto RPG-a akcji Shadows: Awakening.

Źródło fot. Games Farm/Kalypso Media.
i

Przed dwoma dniami w sklepie GOG.com wystartowała letnia wyprzedaż, w ramach której przeceniono setki gier. Znalazły się wśród nich naprawdę mocne pozycji – szczególnie z gatunku RPG.

Okazuje się, że to jednak nie koniec atrakcji na tej platformie, ponieważ od dzisiaj możecie przypisać do swojego konta grę Shadows: Awakening, która stanowi kompletne wydanie Shadows: Heretic Kingdoms z 2014 roku.

Tradycyjnie już na odbiór „darmówki” macie trzy dni (już niecałe). Rozdawnictwo zakończy się 24 czerwca o godzinie 15:00.

Shadows: Awakening za darmo na GOG-u

Shadows: Awakening – podstawowe informacje o grze

Shadows: Awakening to izometryczny tytuł łączący w sobie elementy RPG oraz mechaniki znane z hack’n’slashów. Gra zabiera nas w podróż do fantastycznego świata pogrążonych w chaosie Heretyckich Królestw i oferuje sporą różnorodność, jeżeli chodzi o wybór bohaterów. Ci różnią się nie tylko zestawem umiejętności bojowych, ale i osobowością.

Co wyróżnia tę produkcję, to mechanika pozwalająca przełączać się „w locie” między trzema wybranymi przez nas postaciami, co uatrakcyjnia typową dla RPG-ów akcji pętlę rozgrywki.

Shadows: Awakening zadebiutowało 31 sierpnia 2018 roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboxie One. W serwisie OpenCritic.com gra cieszy się średnią ocen na poziomie 74/100, która odzwierciedla opinie 44 recenzentów.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Marcin Przała

Marcin Przała

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Grami interesuje się od najmłodszych lat, a szczególne miejsce w jego sercu zajmują Call of Duty 4: Modern Warfare i Dragon Age: Początek. Zamiłowanie do elektronicznej rozrywki sprawiło, że tematem jego pracy licencjackiej stało się zjawisko immersji. Dzisiaj przede wszystkim miłośnik soulslike'ów oraz klasycznych RPG-ów. Poza grami lubi literaturę z gatunku dark fantasy, a ponadto od wielu lat z zapartym tchem śledzi rozgrywki angielskiej Premier League, gdzie gra jego ukochany klub – Chelsea.

więcej