Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2018, 20:28

Godzinny zapis rozgrywki z Call of Cthulhu

W sieci pojawił się godzinny materiał z rozgrywki, który pochodzi z gry Call of Cthulhu. Produkcja oparta na popularnym papierowym systemie RPG oraz na twórczości kultowego amerykańskiego pisarza H.P. Lovecrafta pojawi się w sklepach pod koniec października tego roku.

O Call of Cthulhu usłyszeliśmy po raz pierwszy kilka lat temu. Gra jest ambitną mieszanką RPG-a oraz horroru, który osadzony jest w latach 20. XX wieku. Jak wskazuje na to nazwa, produkcja oparta została twórczości amerykańskiego pisarza H.P. Lovecrafta i zawiera szereg odniesień do jago najpopularniejszych opowiadań. Mechanika rozgrywki oparta została natomiast na klasycznym papierowym systemie RPG Call of Cthulhu. Do tej pory twórcy tytułu z francuskiego studia Cyanide podzielili się kilkoma zwiastunami oraz krótkimi urywkami z zabawy, ale w sieci pojawił się właśnie zapis godzinnego streamu z rozgrywki, który wzbogacony został o narrację przedstawicieli wydawcy oraz dewelopera.

W klipie wideo przedstawicielka dewelopera opowiada o inspiracjach zespołu oraz podejściu do produkcji tytułu. Dowiedzieliśmy się, że gra będzie w dużej mierze linearna, choć nie zabraknie w niej wielu momentów, w których nasz bohater musi podejmować kluczowe decyzje, ostatecznie prowadzące do czterech różnych zakończeń historii. Call of Cthulhu będzie unikać bezpośredniego starcia z przeciwnikami oraz typowych zabiegów znanych z horrorów, w zamian za to produkcja stawia na budowę klimatycznego, opresyjnego i pełnego tajemnic świata.

Call of Cthulhu ukaże się 30 października tego roku na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Produkcja posiadać będzie polską wersję językową.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Call of Cthulhu
  2. Widzieliśmy grę Call of Cthulhu – koszmar na wyspie Darkwater