Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2014, 09:33

autor: Góral

Goat Simulator - zwiastun premierowy nawiązuje do... Dead Island

Twórcy zwariowanej gry Goat Simulator zaskoczyli nas po raz kolejny. Tym razem opublikowali zwiastun premierowy (chociaż ta odbędzie się 1 kwietnia), który wykorzystuje patent zastosowany w pamiętnym filmiku promującym polską produkcję Dead Island.

1 kwietnia w ramach cyfrowej dystrybucji ukaże się niecodzienna produkcja studia Coffee Stain - Goat Simulator. W związku ze zbliżającym się debiutem gry, twórcy postanowili opublikować nowy zwiastun, nawiązujący do… Dead Island. Co wspólnego ma polski hit opowiadający o zmaganiach ludzi z zombie, z niby symulatorem kozy? W gruncie rzeczy nic, ale deweloperzy zabawnego projektu wykorzystali podobny patent na montaż nagrania, co studio Techland (a właściwie to angielska firma Axis Animation) w przypadku pamiętnego zwiastuna. Oba materiały wideo obejrzycie poniżej. Chyba nie będę prorokiem stwierdzając, że trailer Goat Simulator raczej nie otrzyma nagrody Złotego Lwa (Dead Island udała się ta sztuka), ale pomysłowości deweloperom ze studia Coffee Stain odmówić nie można.

W ramach przypomnienia, Goat Simulator będzie symulatorem kozy tylko z nazwy, gdyż tak naprawdę twórcy wzorowali się na starych grach skaterskich. Zabawa w produkcji nie ma polegać na wykonywaniu skomplikowanych trików, lecz na uprzykrzaniu życia mieszkańcom niewielkiego miasteczka. System przyznawać ma określoną ilość punktów za widowiskową demolkę, przy czym najlepsze wyniki uzyskamy łącząc akcje w kombosy.

Osoby szukające w grach poważnych historii i głębokich przeżyć mogą więc spokojnie darować sobie ten tytuł. Pozostałych graczy, nielękających się zwariowanych koncepcji i licznych bugów, odsyłam na oficjalną stronę Goat Simulator, gdzie można składać zamówienia przedpremierowe, w cenie 9,99 dolarów (około 30 zł).