Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2019, 20:42

autor: Paweł "Froozyy" Woźniak

Ghostrunner - polska cyberpunkowa gra akcji na pierwszym gameplayu

Zobaczyliśmy pierwszy fragment rozgrywki Ghostrunnera, czyli polskiej gry akcji w klimatach cyberpunku. Na przedstawionym materiale poznajemy początek historii głównego bohatera oraz możemy zobaczyć jego podstawowe umiejętności w akcji.

Kolejna polska produkcja w cyberpunkowych klimatach. - Ghostrunner - polska cyberpunkowa gra akcji na pierwszym gameplayu - wiadomość - 2019-08-24
Kolejna polska produkcja w cyberpunkowych klimatach.

Na gamescomie 2019 zapowiedziano cyberpunkową grę akcji Ghostrunner, za której produkcję odpowiada polskie studio One More Level. Minęło zaledwie kilka dni, a w sieci już ukazał się pierwszy krótki fragment z rozgrywki.

W przedstawionym materiale wideo możemy zobaczyć początki przygody głównego bohatera, który próbuje uwolnić tajemniczy głos, kontaktujący się z nim za pomocą cybernetycznych implantów. 5-minutowe wideo prezentuje podstawowe umiejętności protagonisty, takie jak bieganie po ścianie, spowalnianie czasu, oraz walkę z przeciwnikami, czyli wszystko to, o czym mieliśmy już okazję usłyszeć. Od razu jednak widać, że produkcja czerpie garściami z takich tytułów, jak Dishonored oraz Mirror’s Edge, lecz jej cyberpunkowy, brudny klimat może przyciągnąć wielu graczy. Jak dokładnie prezentują się pierwsze minuty Ghostrunnera, możecie sprawdzić sami na filmiku poniżej.

W Ghostrunnerze trafiamy do ponurego świata zniszczonego przez globalny kataklizm, a ci, którzy go przetrwali, schronili się w gigantycznym mieście-wieży. Społeczność, pod rządami Klucznika, została podzielona na kasty, do których przynależność determinują wszczepione implanty. Obywatele mający dość przemocy i ubóstwa wszczęli rebelię, a główny bohater, potrafiący walczyć zarówno w świecie fizycznym, jak i cybernetycznym, ląduje w samym środku konfliktu. Musi on stawić czoła Klucznikowi i doprowadzić do zwycięstwa buntowników.

Premiera Ghostrunnera została zaplanowana na 2020 rok. Produkcja ukaże się na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Według informacji podanych na Steamie, gra pojawi się również w polskiej wersji językowej.