Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 18 grudnia 2018, 12:25

autor: AlexB

Geneshift - gra akcji inspirowana GTA 2 dostępna za darmo

Do 19 grudnia na Steamie można za darmo zdobyć grę Geneshift - interesującą produkcję inspirowaną klasycznym przebojem Grand Theft Auto 2, wzbogaconą niedawno o błyskawiczny tryb battle royale. Ponadto trwa promocja na zawartość dodatkową tytułu.

GENESHIFT W SKRÓCIE:
  1. Producent: Nik Nak Studios;
  2. Wydawca: Nik Nak Studios;
  3. Gatunek: gra akcji;
  4. Platforma docelowa: PC;

Steamowy Mikołaj w tym roku nie szczędzi prezentów - Sins of a Solar Empire: Rebellion, o którym pisaliśmy wcześniej, nie jest jedyną produkcją, która została udostępniona za darmo na platformie firmy Valve. Bezpłatnie można zdobyć również Geneshift. Jest to znajdująca się obecnie we wczesnym dostępie gra akcji inspirowana kultowym Grand Theft Auto 2, za stworzenie której odpowiada niezależne australijskie studio Nik Nak. Aby przypisać ją do swojego konta, należy wejść na kartę produktu na Steamie i kliknąć przycisk Zainstaluj. Oferta będzie ważna do środy 19 grudnia, do godziny 19:00 czasu polskiego.

Akcję w Genshift obserwujemy z góry. - Geneshift - gra akcji inspirowana GTA 2 dostępna za darmo - wiadomość - 2018-12-18
Akcję w Genshift obserwujemy z góry.

Podstawowa wersja Geneshift, która jest rozdawana za darmo, zawiera tryb zwany Battle Royale Turbo. Można w nim rywalizować zarówno z botami, jak i żywymi przeciwnikami przez sieć. Jego reguły nie są specjalnie skomplikowane i powinny być doskonale znane wszystkim miłośnikom tego modelu zabawy – trzeba zostać ostatnią żywą osobą na mapie. W trakcie walk istotną rolę odgrywają pojazdy, specjalne umiejętności, takie jak niewidzialność czy teleportacja, oraz budowanie tajnych baz, które zapewniają dodatkowe bonusy. Ciekawym elementem rozgrywki jest możliwość zamiany w zombie po śmierci. Można w ten sposób spróbować wyeliminować wroga, by powrócić do życia, lub pozbierać sprzęt do następnej rundy. Te są bardzo krótkie, gdyż trwają zaledwie dwie minuty. Nadaje to pojedynkom dodatkowej dynamiki.

Sam tryb Battle Royale Turbo to dla Was za mało? Geneshift oferuje również kampanię, którą można przejść zarówno samemu, jak i w ramach kooperacji, a także pięć kolejnych trybów wieloosobowych - Conquest, Capture the Flag, Checkpoint Racing, Deathmatch oraz Zombie Survival. Niestety, te i kilka innych atrakcji znajdują się w pakiecie Complete Edition, za który trzeba dodatkowo zapłacić. Do 20 grudnia będzie go można dostać na Steamie w promocyjnej cenie 25,19 złotych.

Deweloperzy nie ukrywają, że zdecydowali się na oddanie Geneshift za darmo po to, by zachęcić ludzi do zapełnienia serwerów. Według danych serwisu Steamcharts, w listopadzie, czyli półtora roku po premierze w ramach wczesnego dostępu, średnia liczba osób bawiących się jednocześnie w grze wynosiła... 0,4. Faktycznie, po udostępnieniu tytułu statystyki wyraźnie strzeliły w górę. Obecnie produkcję ma uruchomioną przeszło 4 tysiące użytkowników Steama. Jak jednak podają użytkownicy Reddita, ogromną część tej liczby stanowią boty mające na celu zdobycie kart kolekcjonerskich. Rzeczywistych graczy jest znacznie mniej (mówi się o około 50).

Ostatnia aktualizacja: 2018-12-18

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Geneshift

Geneshift