Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2020, 20:11

autor: "Vergil"

Gears of War 3, hakerzy i PlayStation 3

Gears of War 3 powstawało wyłącznie z myślą o Xboksie 360. Czy aby na pewno? Były haker zaprezentował długi gameplay z działającej (z pewnymi problemami, ale jednak) wersji na PlayStation 3. Jak sam mówi, nie ma pojęcia, dlaczego takowa w ogóle powstała.

Aktualizacja: Przedstawiciel Epic Games skomentował całą sprawę. Materiał udostępniony w serwisie youtube pochodzi z wewnętrznej wersji testowej silnika Unreal Engine 3, która zawierała elementy zarówno gier z serii Gears jak i Unreal Tournament. Całość nigdy nie była częścią żadnej faktycznej gry dedykowanej konsoli PlayStation 3.

Gears of War 3, hakerzy i PlayStation 3 - ilustracja #1
Gears of War 3 działające na PlayStation 3 to dość niecodzienne zjawisko.

Były haker podpisujący się jako PixelButts opublikował w serwisie YouTube długi gameplay z gry Gears of War 3... w wersji na konsolę PlayStation 3. Jak pisze, nie ma pojęcia, dlaczego takowa w ogóle istnieje i przypuszcza, że jest jedyną osobą, która ją posiada. Jak widać, „build” nie jest ukończony – w oczy rzucają się przede wszystkim rozmaite artefakty i błędy graficzne. Uwagę zwraca również niestabilna liczba klatek na sekundę oraz symbole przycisków pada do Xboksa 360. Pomimo obecności tych ostatnich redakcja serwisu Kotaku zdołała uzyskać od autora filmu potwierdzenie (w postaci zrzutu ekranu z menu PlayStation 3), że to w istocie wersja na trzecią konsolę stacjonarną Sony.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Gears of War
  2. Gears of War 3 – poradnik do gry
  3. Koniec walki z Szarańczą - recenzja gry Gears of War 3