Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2020, 14:08

autor: Adrian Werner

Gears 5 na Xbox Series X za darmo dla osób z wersją XONE/PC

Dowiedzieliśmy się, że Gears 5 trafi w ulepszonej wersji na konsolę Xbox Series X. Co ciekawe, to wydanie zostanie udostępnione za darmo osobom, które posiadają grę na PC lub Xboksa One.

Gears 5 na Xbox Series X za darmo dla osób z wersją XONE/PC - ilustracja #1
Osoby, które już posiadają Gears 5 nie będą musiały płacić za wersję na następną generację konsoli Xbox.
W skrócie:
  1. Gears 5 trafi na Xbox Series X;
  2. posiadacze wydania na XONE/PC będą mogli pobrać grę za darmo;
  3. na Xbox Series X gra zaoferuje ustawienia ultra z wydania PC, scenki przerywnikowe w 60 FPS-ach i ray tracing.

Studio The Coalition poinformowało, że wydane w zeszłym roku Gears 5 trafi w odświeżonej wersji na konsolę Xbox Series X. Co godne pochwały, ta wersja dostępna będzie za darmo dla osób, które kupiły grę na Xboksie One lub PC. Firma Microsoft chce odejść od modelu, w którym musimy ponownie kupować nasze ulubione produkcje po wydaniu remasterów na sprzęt nowej generacji.

Odbędzie się to w ramach systemu nazwanego Smart Delivery. Posiadacze każdej wspierającej tę inicjatywę produkcji na Xboksa One lub PC będą mogli za darmo pobrać ulepszoną wersję na Xbox Series X.

Przeniesienie Gears 5 z Xboksa One na nową generację miało zająć studiu The Coalition raptem dwa tygodnie. Obecnie pracuje ono nad ulepszeniem nowego wydania gry. Na Xbox Series X produkcja ma zaoferować jakość odpowiadającą ustawieniom Ultra wersji pecetowej. Możemy także spodziewać się ładniejszych cieni oraz ray-tracingu. Ponadto scenki przerywnikowego wyświetlane będą w 60 klatkach na sekundę, a nie 30, jak to było w przypadku pierwowzoru na XONE.

Przypomnijmy, że Gears 5 ukazało się 10 września tego roku, równocześnie na PC i Xboxa One. Produkcja dostępna jest także w ramach Xbox Game Pass. Projekt okazał się dużym sukcesem, sprzedając się znacznie lepiej niż Gears of War 4.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Gears 5
  2. Recenzja gry Gears 5 – tryby w maszynie wskakują na swoje miejsce
  3. Gears 5 - poradnik do gry