Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2021, 21:13

Trailer Elden Ring pokazuje pierwsze fragmenty rozgrywki (przeciek)

Elden Ring wciąż pozostaje pilnie strzeżoną tajemnicą. Jednakże niedawny przeciek przyniósł ze sobą rzekome fragmenty zwiastuna, dzięki którym otrzymaliśmy pierwszy gameplay z nowej produkcji studia From Software.

Zapowiedź Elden Ring to dla wielu wspomnienie równie przyjemne, co bolesne. Ujawnienie nowej gry studia From Software, do tego współtworzonej z autorem Pieśni lodu i ognia, wywołała euforię u fanów Dark Souls, Bloodborne i innych dzieł zespołu Hidetaki Miyazakiego. Niestety, później twórcy skąpili nam konkretnych informacji. Dość powiedzieć, że od czerwca 2019 roku nadal nie zobaczyliśmy żadnych, choćby kilkusekundowych fragmentów rozgrywki.

Jak to zwykle bywa w przypadku milczenia twórców, fani nie mają innego wyboru, jak cierpliwie czekać lub liczyć na nieoficjalne informacje. Zwykle nie budzą one więcej entuzjazmu niż dowolna plotka z 4chana, ale ostatni przeciek zelektryzował fanów. Po sieci krążą bowiem ni mniej, ni więcej, a wyczekiwane nagrania z rozgrywki z Elden Ring. Na nieszczęście graczy materiały są wyjątkowo słabej jakości – na niektórych z nich nie da się absolutnie nic dostrzec. Niemniej dzięki temu zobaczyliśmy m.in. jazdę na koniu oraz walkę ze smokiem.

Jedną z osób zamieszczających te materiały jest Dusk Golem, znany z wielu potwierdzonych przecieków. Jakkolwiek internauta podkreślił, że filmiki nie pochodzą od niego, fakt, że uznał za stosowne opublikować je na swoim Twitterze, świadczy o jego zaufaniu do tych materiałów. Trudno zresztą wątpić w ich wiarygodność. Fałszywe informacje czy nawet grafiki to jedno, ale stworzenie od podstaw całych fragmentów rozgrywki to drugie, dużo trudniejsze zadanie. Oczywiście zalecamy traktowanie tych i innych „przecieków” ze sporą dozą ostrożności do czasu uzyskania oficjalnych informacji.

Zwiastun zaczął krążyć po forach społecznościowych, o czym dowiedziała się redakcja serwisu Video Games Chronicle. Materiał miał być ściśle poufny, a pokazywanie go miało skutkować podjęciem kroków prawnych przez firmę Bandai Namco (wydawcę Elden Ring). Jednak najwyraźniej nie odstraszyło to źródła od podzielenia się trailerem ze światem (a przynajmniej jego fragmentami).

Sam fakt istnienia filmiku sugeruje rychłą prezentację Elden Ring. Ledwie wczoraj Jason Schreier z agencji Bloomberg twierdził, że są solidne podstawy do oczekiwania pokazu nowej gry From Software w bliskiej przyszłości. Jeszcze wcześniej podobne uwagi rzucał Jeff Grubb z serwisu VentureBeat w ramach piątkowego podcastu. Zapewne obaj dziennikarze odnosili się właśnie do opisywanego trailera, do czego zresztą przyznał się Schreier na Twitterze. Niestety, wspomniał on też, że Elden Ring dotknęły znaczne opóźnienia, co raczej nie dziwi w kontekście trwającej pandemii. Niemniej publikacja zwiastuna z rozgrywką w – oby – najbliższych dniach lub tygodniach to wciąż znacznie więcej, niż otrzymaliśmy przez 20 miesięcy od zapowiedzi gry na E3 2019.