Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2016, 13:50

autor: Góral

G2A będzie dzielić się zyskami z deweloperami

Kilka dni temu wybuchła mała afera na linii G2A - studio tinyBuild Games, które zarzuca właścicielom platformy wspieranie czarnego rynku. Firma wysłuchała zarzutów i zapowiedziała nowy system współpracy z twórcami gier wideo.

Kilka dni temu studio tinyBuild Games, trudniące się produkcją gier i wydawaniem projektów innych niezależnych deweloperów, zaatakowało platformę G2A, obwiniając ją za straty liczone w setkach tysięcy dolarów. Włodarze firmy dość szybko zareagowali na zarzuty, ale na tym afera się nie zakończyła. Wygląda jednak na to, że właściciele serwisu chcą dojść do porozumienia z twórcami gier i zapowiedzieli nowy system współpracy.

Przede wszystkim deweloperzy będą mogli zgłaszać się do G2A, w celu uzyskania maksymalnie 10% zysków ze sprzedaży ich gier poprzez oferty third-party, czyli te tworzone przez zwykłych użytkowników platformy. Ponadto studia same sprzedające klucze do swoich produkcji mogą liczyć na lepszą promocję (ich pozycje będą lepiej usytuowane), zakładanie własnych sklepów w ramach G2A, a dodatkowo na stronie produktu dewelopera pojawi się specjalny przycisk umożliwiający dofinansowanie studia.

G2A wystawia rękę na zgodę, ale co na to deweloperzy? - G2A będzie dzielić się zyskami z deweloperami - wiadomość - 2016-06-28
G2A wystawia rękę na zgodę, ale co na to deweloperzy?
G2A – nowy system współpracy z deweloperami:
  • dzielenie się zyskami ze sprzedaży gier poprzez oferty third-party;
  • dostęp do bazy danych;
  • możliwość tworzenia dedykowanych sklepów;
  • przycisk pozwalający na dofinansowanie studia.

Firma zapowiedziała również, że twórcy gier otrzymają dostęp do bazy danych zawierającej informacje dotyczące sprzedaży, w tym ceny, ramy czasowe itd. W ten sposób będzie można łatwiej wykryć nielegalne praktyki użytkowników serwisu. Wszystko to uzupełni darmowa integracja z G2A Pay (system zabezpieczeń płatności, polecany szczególnie dla mniejszych studiów) oraz współpraca z organami ścigania.

Testy nowych rozwiązań rozpoczną się w najbliższym czasie, a oficjalny start systemu przewidziano na 29 lipca bieżącego roku. Wydaje się, że sytuacja zmierza w dobrym kierunku, ale zobaczymy co na to sami deweloperzy, a zwłaszcza ekipa tinyBuild Games.