Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2016, 14:53

autor: Góral

G2 Esports z Mateuszem Szkudlarkiem w zespole wygrało LCS EU Spring Split

Mateusz "Kikis" Szkudlarek, wraz ze swoimi kolegami z drużyny G2 Esports, wygrał turniej LCS EU Spring Split w grę League of Legends. W finale zespół pokonał ekipę Origen, ogrywając ją 3:1.

Rozgrywane w Rotterdamie finały LCS EU Spring Split w grę League of Legends zostały zakończone. Zwycięzcami okazała się ekipa G2 Esports, która pokonała po zaciętym boju drużynę Origen 3:1. Cieszy nas to tym bardziej, że w najlepszym zespole gra nasz rodak Mateusz Szkudlarek, znany fanom pod pseudonimem Kikis. W finale pokazał się on – tak jak zresztą cały skład – z dobrej strony, ale najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Kang-yoon „Trick” Kim. Zwycięstwo G2 Esports oznacza, że ekipa pojedzie na turniej MSI 2016, który odbędzie się w dniach 4 – 15 maja w Shanghai Oriental Sports Center w najbardziej zaludnionym chińskim mieście Szanghaju.

G2 Esports zwycięzcami EU LCS Spring Split / Źródło zdjęcia: League of Legends. - G2 Esports z Mateuszem Szkudlarekiem w zespole wygrało LCS EU Spring Split  - wiadomość - 2016-04-18
G2 Esports zwycięzcami EU LCS Spring Split / Źródło zdjęcia: League of Legends.

Wygrana w LCS EU Spring Split dobrze nastraja G2 Esports na przyszłość. Kikis stwierdził, że:

„Uważam, że nie wygraliśmy przez przypadek. Mamy wszystko, czego potrzeba do zwycięstwa i bardzo ciężko pracujemy. W przyszłości nie ulegnie to zmianie.”

Najbliższym celem drużyny jest wspomniany wcześniej turniej Mid-Season Invitational (MSI), a w późniejszym czasie zespół weźmie udział w EU LCS Summer Split.

Mateusz „Kikis” Szkudlarek / Źródło zdjęcia: League of Legends. - G2 Esports z Mateuszem Szkudlarekiem w zespole wygrało LCS EU Spring Split  - wiadomość - 2016-04-18
Mateusz „Kikis” Szkudlarek / Źródło zdjęcia: League of Legends.
G2 Esports z Mateuszem Szkudlarekiem w zespole wygrało LCS EU Spring Split  - ilustracja #3

League of Legends Championship Series to ligi e-sportowe dla drużyn z Europy (LCS EU) i Ameryki Północnej (LCS NA). W obu przypadkach w zmaganiach uczestniczy po 10 zespołów walczących o punkty i pieniądze. Na koniec sezonu po 3 najlepsze ekipy przechodzą do League of Legends World Championship, czyli mistrzostw świata w rzeczoną grę MOBA.