Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2014, 11:47

autor: luckie

FTL: Advanced Edition – ujawniono nowe szczegóły darmowego dodatku do niezależnej strategii kosmicznej

FTL: Advanced Edition, darmowy dodatek do FTL: Faster Than Light, wprowadzi do tej niezależnej strategii kosmicznej kolejne systemy dające większe możliwości taktyczne. Twórcy ujawnili nowe szczegóły rozszerzenia, ale póki co nie wiedzą, kiedy uda im się ukończyć prace.

FTL: Advanced Edition zaoferuje nowe opcje taktyczne - FTL: Advanced Edition – ujawniono nowe szczegóły darmowego dodatku do niezależnej strategii kosmicznej - wiadomość - 2014-02-18
FTL: Advanced Edition zaoferuje nowe opcje taktyczne

Jakiś czas temu niezależne studio FTL Team ogłosiło plany wydania FTL: Advanced Edition, czyli darmowego rozszerzenia do ciepło przyjętego indyka z 2012 roku FTL: Faster Than Light. Wraz z nim ta strategia kosmiczna doczeka się sporo nowej zawartości, w tym kilku systemów modyfikujących mechanikę rozgrywki. Do zapowiedzianych do tej pory technologii kontrolowania umysłów i hakowania doszły dwie kolejne – klonowanie i zasilanie zapasowe. Jak pamiętamy, w grze wcielamy się w kapitana statku kurierskiego, którego zadaniem jest przedarcie się przez zastępy wrogów. W tym celu musi on odpowiednio zarządzać załogą oraz dostępnymi technologiami, tak aby dotrzeć na miejsce z możliwie jak najmniejszymi stratami.

FTL: Faster Than Light to gra, którą warto ukończyć więcej niż raz - FTL: Advanced Edition – ujawniono nowe szczegóły darmowego dodatku do niezależnej strategii kosmicznej - wiadomość - 2014-02-18
FTL: Faster Than Light to gra, którą warto ukończyć więcej niż raz
Nowości w FTL: Advanced Edition
  1. Mind Control – przeciągnij przeciwników na swoją stronę
  2. Hacking – hakowanie systemów wroga przyniesie zróżnicowane rezultaty
  3. Clone Bay – klonuj swoich podwładnych zamiast ich leczyć
  4. Backup Battery – dodatkowa porcja mocy na czarną godzinę
  5. Lanius – nowa rasa
  6. Usprawnienia wizualne
  7. Poziom trudności Hard

Tak jak do tej pory, podczas jednorazowego przejścia gry będzie się dało zainstalować na naszym statku kosmicznym maksymalnie 8 różnych systemów. Zwiększy się natomiast ich pula – dostępne będą kolejne 3 technologie główne i jedna pomocnicza: kontrolowanie umysłów, hakowanie, klonowanie oraz zasilanie zapasowe. Pierwsza umożliwi tymczasowe przejmowanie kontroli nad wrogami, dzięki czemu zaatakują oni swoich sprzymierzeńców lub naprawią szkody wyrządzone pojazdowi gracza. Hakowanie pozwoli namieszać w wybranym systemie przeciwnika, np. spowodować, że baza medyczna zamiast leczyć będzie powodować obrażenia. Poza tym w FTL: Advanced Edition będzie się dało wybrać, czy wolimy na bieżąco uzdrawiać członków załogi czy mieć możliwość klonowania ich po śmierci (za cenę obniżenia ich umiejętności). Zmienia to nieco mechanikę rozgrywki, sprawiając, że niejednokrotnie będziemy mogli wysłać podwładnych na misje samobójcze, bez obaw o ich utratę.

Ponadto twórcy obiecują sprawić, by wygląd ramek z nagrodami był bardziej czytelny. FTL: Advanced Edition udostępni także nowy poziom trudności – Hard. Szczegółowe informacje na temat zawartości w dodatku do FTL: Faster Than Light znajdziecie w tym miejscu. Póki co, autorzy gry nie są wstanie podać przybliżonej daty premiery rozszerzenia.

  1. Oficjalna strona gry FTL: Faster Than Light