Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 lutego 2019, 17:35

autor: Ender

Frozen 2 – pierwszy zwiastun nowej animacji Disneya

W sieci ukazał się pierwszy trailer filmu Frozen 2 (polski tytuł: Kraina lodu 2). Produkcja jest kontynuacją hitu z 2013 roku i ukaże się w kinach pod koniec listopada tego roku.

Już od jakiegoś czasu wiemy, że ten rok w kinach będzie należał do wytwórni Disney. W tym czasie gigant planuje wypuścić na ekrany nie tylko kilka aktorskich remaków swoich klasyków – Dumbo, Aladyna oraz Króla Lwa, ale także kolejne produkcje z uniwersum Marvela oraz nowe pełnometrażowe animacje. Spośród tych ostatnich największe szanse na sukces i pobicie kolejnych rekordów oglądalności ma druga odsłona Frozen (pol. tyt. Kraina lodu) – świetnie znanego hitu z 2013 roku, który w ostatnich latach odcisnął duże piętno na globalnej popkulturze. Twórcy opublikowali właśnie pierwszy, dwuminutowy teaser nadchodzącej produkcji, która oficjalnie zadebiutuje 22 listopada tego roku (zarówno na świecie, jak i w naszym kraju).

Głównymi bohaterkami Frozen 2 są ponownie siostry Elsa oraz Anna, spadkobierczyni tronu królestwa Arendelle. Szczegóły dotyczące fabuły nie są jeszcze znane. Wiemy tylko, że protagonistki opuszczają dom i wybierają się w daleką podroż, w której towarzyszyć będzie im także bałwanek Olaf oraz Kristoff, bliski przyjaciel Anny. Pierwsze fragmenty zwiastuna, w którym Elsa testuje i trenuje korzystanie ze swoich mocy kontrolowania lodu, przypominają bardziej film superbohaterski niż typową disnejowską baśń. Ciekawe więc, w jakim kierunku autorzy zabiorą obsadę obrazu.

W Frozen 2 bohaterowie wybierają się w daleką podróż - Frozen 2 – pierwszy zwiastun nowej animacji Disneya - wiadomość - 2019-02-14
W Frozen 2 bohaterowie wybierają się w daleką podróż