Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 15 listopada 2019, 18:39

autor: Froozyy

Kraina Lodu 2 - przeciętne recenzje sequela Frozen

Za niecałe dwa tygodnie do polskich kin trafi druga część disneyowskiego hitu z 2013 roku - Kraina Lodu 2. W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje krytyków, którzy zgodnie przyznają, że produkcja jest dobra, ale brakuje jej magii oryginału.

Kraina Lodu 2 to dobry sequel, jednak nie tak dobry jak pierwsza część. - Kraina Lodu 2 - przeciętne recenzje sequela Frozen - wiadomość - 2019-11-15
Kraina Lodu 2 to dobry sequel, jednak nie tak dobry jak pierwsza część.

27 listopada bieżącego roku do polskich kin trafi kolejna część popularnej disneyowskiej animacji – Kraina Lodu 2. W niej główne bohaterki – Elsa oraz jej młodsza siostra Anna – wraz z bałwankiem Olafem, reniferem Svenem oraz ich przyjacielem Kristoffem, wyruszą na daleką północ, by odkryć prawdę na temat przeszłości królestwa Arendelle. Tytuł po raz kolejny ma zabrać widza w podróż pełną niebezpieczeństw.

Jeśli interesuje Was, czy warto wybrać się do kina na nową animację Disneya, to w sieci można już znaleźć opinie krytyków, którzy wydają się być zgodni w tym, że produkcja jest całkiem niezła, ale brakuje jej magii oryginału. W serwisie Metacritic średnia ocen na ten moment wynosi 67, a w Rotten Tomatoes 82% dziennikarzy oceniło film pozytywnie.

Wybrane recenzje Krainy Lodu 2

The Guardian – 3/5

Czasami Kraina Lodu 2 wydawała się niemal jak rozszerzenie, które mogło być wykorzystane przy edycji Blu-Ray pierwszej części filmu. Jednak całość wygląda i brzmi dobrze, z poruszającą główną piosenką Elsy zatytułowaną Into the Unknown, będącą elementem przygotowującym widza na spotkanie bohaterki z pierwotnymi siłami lasu.

The Telegraph – 4/5

Najbardziej nurtujące pytanie o Frozen 2 dotyczyło tego, czy Disney będzie w stanie wymyślić nową melodię wystarczająco wpadającą w ucho, aby zrzucić Let It Go z tronu. Długo oczekiwany sequel Chrisa Bucka i Jennifer Lee odpowiada na nie w przeciągu pierwszych 30 minut - w stu procentach tak.

TotalFilm – 3/5

Solidny sequel, który dostarcza odpowiedniej rozrywki, niebędący jednak aż tak satysfakcjonujący jak oryginał.

Little White Lies – 2/5

Jedyną zaskakującą rzeczą w tym filmie jest to, jak bardzo skomplikowany on jest. Przedstawione wydarzenia śledzi się bardzo ciężko, a motywacje bohaterów bywają niezrozumiałe.

London Evening Standard – 4/5

Ten film zarobi dużo pieniędzy. Miliony widzów po jego seansie będą odliczać godziny do Krainy Lodu 3. Ja również nie mogę się doczekać.

Variety

W świecie, w którym starsi oskarżają młodzież o bycie przerważliwionymi, Frozen 2 pokazuje, co to znaczy mieć serce we właściwym miejscu.

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.