Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2021, 19:07

Znamy datę premiery DLC do konsolowej wersji Frostpunk

Konsolowe wydanie gry Frostpunk wkrótce wzbogaci się o nową zawartość. Zespół 11 bit studios potwierdził datę premiery DLC na PlayStation 4 i Xboksie One.

Studio 11 bit ujawniło datę premiery dodatków do Frostpunka na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Już 21 lipca posiadacze tych platform będą mogli sprawdzić trzy rozszerzenia znane z komputerów osobistych: Szczeliny, Ostatnią jesień oraz Na krawędzi.

Premierę DLC zapowiedziano już jakiś czas temu, a w czerwcu deweloperzy omówili zawartość tych dodatków. Każdy z nich wprowadza do gry mapę, obiekty oraz garść mechanik rozgrywki. Nie zabrakło też nowych scenariuszy, w tym jednego opowiadającego historię sprzed nadejścia wiecznego śniegu. Wszystkie rozszerzenia będzie można zakupić osobno lub razem w ramach przepustki sezonowej Frostpunka. Ponadto do sprzedaży trafi też kompletna edycja gry.

  1. Oficjalna strona gry Frostpunk
  2. Oficjalna strona firmy 11 bit studios
  3. Frostpunk - poradnik do gry

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej

E3 2021