Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2021, 19:25

autor: Ender

God of War na PC dzięki PS Now; Zachód już gra, Polska wciąż czeka

Wszyscy subskrybenci usługi PlayStation Now mogą bawić się od tego tygodnia z jednym z największych hitów Sony ostatnich lat, a więc grą God of War z PS4. Produkcję można także streamować bezpośrednio na komputerach PC. Niestety PS Now wciąż nie jest dostępne w Polsce.

Subskrybenci PlayStation Now mogą od tego tygodnia uruchomić w jej ramach grę God of War z 2018 roku, a więc jeden z największych hitów na PlayStation ostatnich lat. Grę można streamować nie tylko na PlayStation 5 lub PlayStation 4, ale także na komputerach PC. Wystarczy tylko posiadać pad DualSense, DualShock 4 lub jakikolwiek inny kontroler XInput. Niestety polscy fani przygód Kratosa nie skorzystają z tej możliwości. PS Now jest bowiem wciąż niedostępne w naszym kraju. Mimo plotek z maja, nie wygląda na to, by sytuacja ta miała się zmienić się w najbliższym czasie. Serwis uruchomią jedynie obywatele 16 wybranych krajów Europy zachodniej i północnej, a także USA. Kanady i Japonii.

Przypomnijmy, że PlayStation Now wystartowało w 2014 roku. Usługa pozwalała wówczas streamować gry jedynie na konsole PlayStation 3, PlayStation 4 i PS Vitę, a także wybrane telewizory Sony. Przez lata biblioteka tytułów dostępnych w ramach miesięcznego abonamentu była stale rozszerzana. W 2018 roku po raz pierwszy Sony pozwoliło także użytkownikom pobierać gry z PS4 bezpośrednio na konsolę. Jak wskazują na to statystyki, przez wielu z nich jest to preferowany sposób korzystania z usługi.

PlayStation Now posiada obecnie ponad 3 miliony subskrybentów, którzy miesięcznie płacą ok. 45 złotych (9,99 euro). Usługa było początkowo zdecydowanym rynkowym liderem wśród serwisów streamingowych gier. Obecnie, jeżeli chodzi o ofertę dostępnych tytułów oraz jakość strumieniowania (dopiero od niedawna można np. streamować w rozdzielczości 1080p), PS Now pozostaje w tyle za propozycją Microsoftu. Chodzi oczywiście o serwis xCloud, który dostępny jest bez dodatkowych kosztów dla wszystkich posiadaczy Game Passa.

  1. PlayStation Now – oficjalna strona internetowa