Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2021, 21:31

autor: Entelarmer

EA DICE LA zmienia nazwę i pracuje nad BF 2042 oraz niespodzianką

Zespół EA DICE LA został przemianowany na Ripple Effect Studios. Deweloperzy z Los Angeles na razie pomagają przy grze Battlefield 2042, ale pracują też nad własnym tytułem.

Najważniejsze informacje:
  1. EA DICE LA zostało przemianowane na Ripple Effect Studios;
  2. „nowy” zespół będzie nadzorował Vince Zampella ze studia Respawn Entertainment;
  3. obecnie twórcy pomagają przy tworzeniu „listu miłosnego” EA DICE do fanów w Battlefieldzie 2042, ale rozpoczęli też pracę nad niezapowiedzianym projektem.

EA DICE LA to od teraz Ripple Effect Studios. Taką nazwę przegłosowali pracownicy dewelopera z Los Angeles, który dotychczas znany był głównie ze wspomagania głównego oddziału DICE przy kolejnych odsłonach Battlefielda. Christian Grass (główny menadżer studia) podkreślił, że choć zespół nie zapomni o swoich korzeniach, ich ambicją jest wyznaczania standardów tak swoimi grami, jak i samym procesem ich tworzenia przez promowanie pozytywnej kultury pracy;

Naszą ambicją jest stać się studiem, które jest doskonałe – nie tylko w produkcji gier, ale także w samym procesie ich tworzenia. Chcemy osiągnąć wysoki poziom jakości we wszystkim, co robimy, nieważne, czy [jest to czymś – przyp. autora] dużym, czy małym. Ta filozofia odnosi się do wszystkiego: od ciągłego udoskonalania naszego procesu produkcyjnego, po kultywowanie pozytywnej kultury firmy i rozwijanie prężnie działającej społeczności.

Jesteśmy bardzo dumni z naszej pracy jako DICE LA, a zespół DICE na zawsze pozostanie częścią naszego DNA. Niemniej przez ostatnie osiem lat rozwinęliśmy własną kulturę i własny sposób działania. Jesteśmy podekscytowani: patrzymy w przyszłość, powiększamy zespół i kształtujemy naszą własną tożsamość.

Na czele świeżo przemianowanego zespołu stanie – oprócz Grassa – Vince Zampella, który też będzie dalej przewodził założonemu przez siebie studiu Respawn Entertainment. To właśnie Zampella mówił jeszcze na początku 2020 roku o potrzebie zmiany „image’u” EA DICE LA (via Los Angeles Times). Pomijając zapewnienia o talencie i ambicjach deweloperów, ogłoszenie zdradza też najbliższe plany twórców. Po pierwsze, pracują oni nad „zainspirowanym przez graczy doświadczeniem” w ramach Battlefielda 2042. O tym mamy dowiedzieć się więcej w nadchodzących tygodniach.

Po drugie – Ripple Effect Studios zaczyna już tworzyć własną, jeszcze nieujawnioną produkcję. Być może będzie to kolejny FPS, bo – co przyznał Christian Grass w rozmowie z serwisem IGN – wielu z zatrudnionych twórców to weterani strzelanek i warto byłoby wykorzystać ich doświadczenie. Niemniej na razie nie potwierdzono gatunku gry, o jakichkolwiek szczegółach nawet nie mówiąc. Także oferty pracy nie zdradzają nic konkretnego na temat planów zespołu.

  1. Oficjalna strona firmy Electronic Arts
  2. Oficjalna strona gry Battlefield 2042
  3. Uwielbiam obserwować zmagania Call of Duty i Battlefielda
  4. Oficjalna strona studia DICE