Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2016, 12:02

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Forza Motorsport 6: Apex - zobacz gameplay z darmowej Forzy

W sieci pojawiło się krótkie nagranie prezentujące rozgrywkę w grze Forza Motorsport 6: Apex na Windowsa 10. Autor materiału ukazał też w menu opcje graficzne, dostępne trasy i nie tylko.

W sieci pojawił się kilkuminutowy materiał wideo prezentujący grę Forza Motorsport 6: Apex, czyli PC-tową wersję xboksowej Forzy Motorsport 6. Możemy na nim zobaczyć m.in. opcje graficzne, które będzie można zmieniać. Oprócz tradycyjnych funkcji pokroju wyboru rozdzielczości czy V-synca, znajdziemy także opcje umożliwiające ustawienie jakości tekstur pojazdów, torów, ogólny poziom szczegółowości maszyn itd. Zaprezentowano również trasy i pojazdy znajdujące się w produkcji, możliwość wizualnych modyfikacji samochodów oraz rozgrywkę w deszczu, przy różnych ustawieniach kamery. Nagranie trwa niecałe 4 minuty, ale jak widać zawarto w nim sporo rzeczy, więc warto udać się na podlinkowaną na początku stronę.

Forza Motorsport 6: Apex - zobacz gameplay z darmowej Forzy - ilustracja #1
Forza Motorsport 6: Apex w skrócie:
  • Gra wyścigowa od studia Turn 10
  • Będzie to darmowa, okrojona wersja Forzy Motorsport 6 z Xboksa One
  • Ukaże się wiosną bieżącego roku na komputerach osobistych (Windows 10 - Windows Store)

Forza Motorsport 6: Apex ukazać ma się na PC-tach wiosną bieżącego roku. Produkcja dostępna będzie tylko w Windows Store na Windowsie 10, ale rozprowadzana ma być za darmo. Deweloperzy ze studia Turn 10 nie oddadzą jednak w nasze ręce tego samego, co oferowała normalna szóstka, gdyż zamiast 450 samochodów, które były dostępne w dniu premiery gry Forza Motorsport 6, otrzymamy tylko 63 maszyny. Będziemy nimi jeździć na 20 trasach znajdujących się w 6 lokacjach: Brands Hatch, Circuit de Spa-Francorchamps, Rio de Janeiro, Sebring International Raceway, Top Gear oraz Yas Marina.

Oprócz tego pojawią się także usprawnienia graficzne. Przede wszystkim tytuł obsłuży rozdzielczość 4K, a dodatkowo wykorzysta biblioteki DirectX 12.

Forza Motorsport 6: Apex - zobacz gameplay z darmowej Forzy - ilustracja #3

Oryginalna Forza Motorsport 6 ukazała się we wrześniu 2015 roku na konsoli Xbox One. Produkcja okazała się jedną z najlepiej ocenianych gier wyścigowych i rozeszła się w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy. Tytuł może się pochwalić rozbudowaną karierą, świetnie odwzorowanymi modelami samochodów i nie tylko.