Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2016, 09:48

Forza Motorsport 6: Apex opuszcza betę. Pojawiło się wsparcie dla kierownic

Darmowa gra wyścigowa Forza Motorsport 6: Apex na PC opuściła fazę otwartej bety, trwającej od maja tego roku. Wraz z najnowszą aktualizacją pojawiło się też wsparcie dla kierownic firm Logitech oraz Thrustmaster.

Darmowa gra wyścigowa Forza Motorsport 6: Apex wraz z ostatnią aktualizacją opuściła fazę otwartej bety, trwającą od maja. Ze sklepu Windows 10 Store możecie więc pobrać finalną wersję dzieła studia Turn 10. Ponadto aktualizacja oferuje wsparcie dla kierownic produkcji Logitechu i Thrustmastera – a wydawca gry, Microsoft, zapewnia, że wraz z rozwojem tytułu dodawane będą nowe marki (pod koniec września ma się pojawić opcja grania na modelach firmy Fanatec). Pełną listę dostępnych obecnie urządzeń znajdziecie poniżej. Dodatkowo gracze korzystający z kierownic Logitecha (z wyjątkiem G29) mogą używać też odpowiednich dla danego modelu skrzyń biegów.

Gracze narzekali do tej pory, że Apex to chyba jedyny symulator, nieoferujący wsparcia dla kierownic. Teraz twórcy ostatecznie uporali się z tym zarzutem. - Forza Motorsport 6: Apex opuszcza betę. Pojawiło się wsparcie dla kierownic - wiadomość - 2016-09-07
Gracze narzekali do tej pory, że Apex to chyba jedyny symulator, nieoferujący wsparcia dla kierownic. Teraz twórcy ostatecznie uporali się z tym zarzutem.

Lista wspieranych kierownic:

 1. Logitech G27
 2. Logitech G25
 3. Logitech G29
 4. Logitech MOMO Racing Force
 5. Logitech G920 Driving Force
 6. Thrustmaster T300 RS
 7. Thrustmaster T500 RS
 8. Thrustmaster T150
 9. Thrustmaster TX
 10. Thrustmaster TMX
 11. Thrustmaster RGT Force Feedback
Forza Motorsport 6: Apex opuszcza betę. Pojawiło się wsparcie dla kierownic - ilustracja #3

Na PC trafi też już wkrótce Forza Horizon 3 – trzecia odsłona pokrewnej do Forzy Motorsport serii, dotychczas dostępnej wyłącznie na konsolach Xbox. Tym razem jednak gracze komputerowi otrzymają pełną, płatną wersję tytułu. W porównaniu do Forzy Motorsport, produkcja studia Playground Games jest bardziej zręcznościowa i skupia się na wyścigach w dużym, w pełni otwartym świecie.

Forza Motorsport 6: Apex to darmowa odsłona wyjątkowo popularnej serii wyścigowych symulatorów, kierowana wyłącznie na PC. Jest ona oparta na grze Forza Motorsport 6, będącej wydanym w ubiegłym roku tytułem ekskluzywnym na konsolę Xbox One – w porównaniu do swojego pierwowzoru oferuje jednak znacznie mniejszą liczbę samochodów oraz tras. Pomimo okrojonej zawartości udostępniona wcześniej otwarta beta spotkała się z ciepłym przyjęciem – oprawa wizualna, wykorzystująca możliwości bibliotek DirectX 12, zachwyca szczegółowością, a rozbudowane opcje dopasowania poziomu trudności zapewniają, że w grze odnajdą się i fani całkowitego realizmu, jak i mniej wymagający gracze. Często narzekano za to na brak wsparcia dla kierownic – problem ten zniknął jednak wraz z najnowszą aktualizacją.

 1. Oficjalna strona internetowa serii Forza Motorsport
 2. Testujemy wersję beta gry Forza Motorsport 6: Apex – konsolowe wyścigi na PC