Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2016, 09:24

autor: Vergil

Dzisiaj wieczorem poznamy przyszłość PlayStation

Dzisiaj wieczorem rozpocznie się tegoroczna edycja PlayStation Meeting. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że oprócz oficjalnej zapowiedzi PlayStation 4 Slim, Sony pokaże światu udoskonaloną wersję PlayStation 4, która kryje się za enigmatycznym kryptonimem Neo.

PlayStation Meeting w pigułce:
  • Potencjalna zapowiedź PlayStation 4 Neo
  • Oficjalne potwierdzenie PlayStation 4 Slim
  • Ujawnienie informacji na temat przyszłości PlayStation Now
  • Potencjalne zapowiedzi nowych gier i prezentacje nadchodzących hitów

Tegoroczne PlayStation Meeting odbędzie się w PlayStation Theatre w Nowym Jorku. Impreza rozpocznie się dzisiaj, o 21:00 polskiego czasu. Wydarzenie będzie dostępne wyłącznie dla przedstawicieli branżowych mediów — gracze mogą jednak liczyć na transmisję na żywo, którą znajdą pod tym adresem. Czego możemy się spodziewać? Japoński gigant do tej pory nie potwierdził, jakie informacje zostaną ujawnione, jednak wiele wskazuje na to, że oficjalnej, zdecydowanie spóźnionej zapowiedzi PlayStation 4 Slim, towarzyszyć będą ogłoszenia znacznie większego kalibru.

Przyszłość marki PlayStation

Sony długo kazało czekać na oficjalne konkrety dotyczące swojej nowej konsoli. Kto wie, może właśnie jesteśmy świadkami narodzin nowego trendu w branży gier wideo? - Dzisiaj wieczorem poznamy przyszłość PlayStation - wiadomość - 2016-09-07
Sony długo kazało czekać na oficjalne konkrety dotyczące swojej nowej konsoli. Kto wie, może właśnie jesteśmy świadkami narodzin nowego trendu w branży gier wideo?

Nie ma co ukrywać, że obecna generacja konsol zostaje w tyle pod względem możliwości za komputerami osobistymi. Zarówno PlayStation 4, jak i Xbox One nie radzą sobie z wyświetlaniem grafiki w rozdzielczości 4K, a często zdarza się, że problemy z płynnym działaniem mają gry hulające w 1080p. Microsoft zareagował i ustami Phila Spencera ogłosił podczas tegorocznych targów E3 swoje plany na przyszłość — Project Scorpio ma być najpotężniejszą konsolą w historii.

Co na to Sony? Kilka miesięcy temu Andrew House, czyli prezes Sony Interactive Entertainment, zdradził, że japoński gigant również pracuje nad nową, udoskonaloną wersją PlayStation 4, która, według branżowych doniesień, nosi obecnie kryptonim Neo. Dotychczasowe, wciąż nieoficjalne informacje wskazywały na to, że konsola będzie słabsza od potwora Microsoftu. Inna sprawa, że firma miała sporo czasu na zweryfikowanie swoich planów i odpowiednie podkręcenie mocy swojego sprzętu po skonfrontowaniu specyfikacji PlayStation 4 Neo oraz Xbox Scorpio. Fanom marki PlayStation nie pozostaje nic innego, jak czekać do wieczora na garść pierwszych konkretów.

Jeden z największych przecieków w historii branży

Tego jeszcze nie było — PlayStation 4 Slim trafiło w ręce graczy na długo przed oficjalną zapowiedzią. - Dzisiaj wieczorem poznamy przyszłość PlayStation - wiadomość - 2016-09-07
Tego jeszcze nie było — PlayStation 4 Slim trafiło w ręce graczy na długo przed oficjalną zapowiedzią.

Gracze często są świadkami rozmaitych przecieków — niektóre tytuły trafiają do sklepów przed premierą, a informacje o nowych wersjach konsol wypływają do sieci na kilka godzin przed ich oficjalną zapowiedzią. Sytuacji pokroju tej, z którą mieliśmy do czynienia w ostatnich tygodniach, nie pamiętają jednak nawet najstarsi górale. W ręce niektórych szczęśliwców trafiła konsola PlayStation 4 Slimsprzęt do tej pory nie doczekał się oficjalnej zapowiedzi, za to my możemy nie tylko zapoznać się z jego dokładnymi zdjęciami, lecz także sprawdzić jego wymiary i zobaczyć wnętrzności kryjące się pod czarną, matową obudową.

Co z PlayStation Now?

Niejako na boku, aczkolwiek sukcesywnie, Sony rozkręca swą usługę opartą na streamingu gier z poprzednich generacji konsol. PlayStation Now jest dostępne zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Wielkiej Brytanii. Do zagrania w największe hity z PlayStation 3 (mowa o grach pokroju The Last of Us, czy choćby serii Uncharted) wystarczy komputer osobisty (niekoniecznie z najwyższej półki), lub PlayStation 4. Sony od dłuższego czasu obiecywało, że usługa obejmie swym zasięgiem również Stary Kontynent — PlayStation Meeting 2016 to dobra okazja, by w końcu zwrócić uwagę na "wyposzczonych", europejskich graczy. Kto wie, może japoński gigant się zreflektuje i uraczy nas jakimikolwiek informacjami na ten temat?

Na ten moment nie zanosi się, by streaming całkowicie wyparł tradycyjne konsole. Ale... kto wie, co przyniesie przyszłość? - Dzisiaj wieczorem poznamy przyszłość PlayStation - wiadomość - 2016-09-07
Na ten moment nie zanosi się, by streaming całkowicie wyparł tradycyjne konsole. Ale... kto wie, co przyniesie przyszłość?

Jak sami widzicie, w tej chwili możemy jedynie gdybać. Nie wiemy, jakie gry zostaną zaprezentowane na samej imprezie, choć można strzelać, że usłyszymy o God of War, a kto wie, może nawet na scenie pojawią się przedstawiciele Naughty Dog (kto nie chciałby poznać dalszych losów Ellie i Joela z The Last of Us), czy też deweloperzy ze studia Sucker Punch? Ponadto, istnieje spora szansa, że usłyszymy o odświeżonej edycji Red Dead Redemption, która podobno zmierza na konsole obecnej generacji i komputery osobiste. Nie może również zabraknąć PlayStation VR — gogle wirtualnej rzeczywistości stworzone z myślą o PlayStation 4 są teraz jednym z oczek w głowie firmy. Odpowiedzi na wszystkie pytania (a przynajmniej ich większość) poznamy dzisiaj, o 21:00.

Oczywiście, nasi czytelnicy mogą liczyć na relację z PlayStation Meeting — redakcja będzie śledzić wszystkie doniesienia i przekazywać je dalej w postaci newsów. Zapowiada się interesująco.