Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2022, 12:31

Forza Horizon 5 dostanie pierwsze chińskie samochody

Studio Playground Games zaczęło przybliżać atrakcje, które trafią do gry Forza Horizon 5 w lutym, wraz z Serią 4. Przyszły miesiąc zdominują chińskie samochody, w tym 82-konny minivan Wuling Hongguang S. Na szczęście reszta nowości przedstawia się (choć troszkę) ciekawiej.

FORZA HORIZON 5 – SERIA 4. W SKRÓCIE:
  1. cztery bezpłatne samochody: Wuling Hongguang S, MG 3, NIO EP9, Porsche 911 GT3 RS 4.0;
  2. cztery płatne samochody: MG XPower SV, Mazda 323 GT-R, Porsche 911 Sport Classic, VW Golf R;
  3. zawody Horizon World Cup;
  4. nowe stroje i „wydarzenia”.

Seria 3. w grze Forza Horizon 5 zbliża się do końca, więc gracze przebierają nogami w oczekiwaniu na transmisję, która zdradzi, co studio Playground Games szykuje w kontekście Serii 4., która rozpocznie się 3 lutego. Niespodziankę deweloperowi – de facto za jego przyzwoleniem – zepsuł youtuber AR12Gaming, który zdradził, jakie atrakcje nas czekają (via GTPlanet).

W tym samym czasie Mike Brown, reżyser FH5, przygotował specjalny film – opublikowany na kanale IGN China (i zamieszczony powyżej) – przeznaczony dla graczy z Państwa Środka. Dowiadujemy się z niego, że Forza Horizon 5 zaliczyła tak spektakularny debiut wśród chińskich graczy, iż deweloper postanowił zadedykować następną aktualizację właśnie im, wprowadzając za jej sprawą pierwsze chińskie samochody. I nie ma w tym nic złego – o ile kogoś pasjonują codzienne auta, które snują się po ulicach milionami.

Playground Games szykuje też inny ukłon w stronę graczy z Chin – od 1 lutego Forza Horizon 5 będzie oferowała chiński dubbing.

Co powiecie na Wuling Hongguang S (na pierwszym screenie)? Czy drżycie z ekscytacji na myśl o przejażdżce po Meksyku tym 82-konnym minivanem? Ja nie. Ale hej, to sprzedażowy hit w Chinach! Podobnie rzecz ma się z kompaktowym MG 3 (na screenie poniżej), wyposażonym w silnik o zawrotnej mocy 105 KM. Tutaj ktoś mógłby zapytać: „Chwila, czy MG to nie brytyjska marka?”. Już nie – w 2007 roku stała się własnością chińskiego koncernu SAIC i obecnie firmuje samochody przeznaczone głównie na rynek Państwa Środka.

Forza Horizon 5 dostanie pierwsze chińskie samochody - ilustracja #1
MG 3.

Marnowanie przez Playground Games zasobów na takie „fury” jest tym bardziej rozczarowujące – przynajmniej dla mnie – że kompletnie mija się z oficjalną listą życzeń na forum serii Forza. Gracze każdego dnia publikują tam dziesiątki sugestii naprawdę ciekawych maszyn, które mogłyby znaleźć się w grze – i próżno szukać wśród nich czegoś, co nazywałoby się Wuling Hongguang S (wiem, bo przeglądam ten wątek regularnie).

W Forzę Horizon 5 zagrasz w Xbox Game Pass

Na szczęście kolejne dwa wozy z nadchodzącej aktualizacji przedstawiają się bardziej interesująco. Seria 4. przyniesie również nowiutki elektryczny hipersamochód NIO EP9 (na screenie poniżej), a także – i tu kończy się wpływ Chin – Porsche 911 GT3 RS 4.0 z 2012 roku. To ostatnie stanowi kolejną maszynę dostępną w FH4 i wielu poprzednich odsłonach, której zabrakło na premierę FH5.

Forza Horizon 5 dostanie pierwsze chińskie samochody - ilustracja #2
NIO EP9.

Wszystkie wymienione wyżej auta – z wyjątkiem Porsche – prezentuje pokrótce film zamieszczony na początku tej wiadomości (od 0:35). Widać tam jednak jeszcze jedną maszynę, o której dotąd nie wspomniałem – MG XPower SV (na screenie poniżej). Umieszczenie jej wśród chińskich samochodów dziwi, bo ten akurat model powstał, zanim MG wpadło w ręce SAIC. To sportowy wóz wyprodukowany w raptem 82 egzemplarzach, którego dyskusyjną urodę przyćmiewają okazałe osiągi, zapewniane przez silnik V8 rodem z Forda Mustanga.

Niestety, tego pojazdu nie dostaniecie za darmo – został on zarezerwowany dla nabywców Przepustki samochodowej. Poza nim posiadacze DLC dostaną jeszcze Mazdę 323 GT-R (to kultowy dla Japończyków hot hatch z lat 90.), Porsche 911 Sport Classic z 2010 roku (reinkarnacja ikonicznej Carrery RS; wcześniej dostępna w Forza Motorsport 3 i 4) oraz Volkswagena Golfa R z 2019 r. Ten ostatni budzi konsternację, bo rocznik wskazuje, że byłby to model siódmej generacji – a nie wyczekiwanej przez graczy ósmej – podczas gdy takie auto już znajduje się w grze. Obyśmy mieli do czynienia z pomyłką i tak naprawdę chodziło o „ósemkę”.

Forza Horizon 5 dostanie pierwsze chińskie samochody - ilustracja #3
MG XPower SV.

Oczywiście na samochodach nie kończą się atrakcje planowane przez Playground Games. Możemy liczyć też na stroje w barwach różnych krajów i nowe „wydarzenia”. Natomiast gwoździem programu w Serii 4. mają być zawody o nazwie Horizon World Cup, w których gracze będą reprezentowali poszczególne marki samochodów, gromadząc dla nich punkty. Więcej szczegółów poznamy podczas oficjalnej transmisji, która odbędzie się prawdopodobnie w najbliższy poniedziałek, 31 stycznia. Liczę też, że deweloper jeszcze przed końcem tygodnia wypuści patch z pokaźną listą poprawek – błędów w grze jest nadal co niemiara.

  1. Forza Horizon 5 – poradnik do gry
  2. Forza Horizon 5 – recenzja

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.