Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2021, 19:01

autor: Karol Laska

Fortnite pomógł w pobiciu rekordu oglądalności na Twitchu

Nowa skórka w grze Fortnite w połączeniu z popularnym streamerem dała nieoczekiwane rezultaty, jeżeli chodzi o oglądalność na Twitchu. Został pobity nowy rekord pod względem liczby osób śledzących transmisję jednocześnie.

W SKRÓCIE:
  • transmisję znanego hiszpańskiego streamera o nicku TheGrefg oglądało w tym samym czasie niemalże 2,4 miliona ludzi;
  • wynik ten nie byłby najpewniej możliwy, gdyby nie fakt, że podczas transmisji ujawniono nową skórkę do Fortnite’a.

PC Gamer informuje, że David Cánovas Martínez, znany także pod internetowym pseudonimem TheGrefg, pobił rekord Twitcha, jeżeli o liczbę widzów uczestniczących w danym momencie w streamie. Mężczyzna mógł pochwalić się w pewnym momencie ponad 2 milionami oglądających (było to dokładniej 2 390 000 ludzi). Tym samym przeszedł on do historii platformy, bijąc na głowę wyniki takich streamerów jak ELEAGUE TV (1,1 miliona widzów) czy Ninja (667 tysięcy widzów).

Oczywiście sukces ten nie wziął się z niczego, bo nie była to kolejna zwykła transmisja na kanale Martineza. W osiągnięciu takiego wyniku pomogła mu na pewno inicjatywa Epic Games związana z dodaniem nowej skórki do Fortnite’a. Skin ten został pokazany po raz pierwszy właśnie na tym streamie i należy od elitarnej Serii Ikon, którą współtworzą również grupa muzyczna Major Lazer czy raper Travis Scott. A oto, jak prezentuje się wspomniana skórka.

Fortnite pomógł w pobiciu rekordu oglądalności na Twitchu - ilustracja #1
TheGrefg to kolejna skórka z Serii Ikon.

Swojej radości związanej z nowym rekordem nie kryli również przedstawiciele Epic Games – w tym między innymi wiceprezes firmy, Mark Rein. Opublikował on nawet na Twitterze krótką wiadomość, w której podziękował społeczności Fortnite’a za tak liczne pojawienie się na streamie. Jeżeli więc myśleliście, że wspomniany tytuł battle royale powoli odchodzi w niepamięć i traci graczy, to chyba ta wiadomość nieco zaprzeczyła Waszym hipotezom.

  1. Fortnite – poradnik do gry
  2. Strona internetowa marki Fortnite