Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2020, 08:47

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Flight Simulator 2020 na słabym PC – tak działa i wygląda

Youtuber o ksywie ObsidianAnt sprawdził, jak Microsoft Flight Simulator wygląda i działa na pececie spełniającym tylko minimalne wymagania sprzętowe.

Flight Simulator 2020 na słabym PC – tak działa i wygląda - ilustracja #1
Microsoft Flight Simulator kontra słaby pecet.

W SKRÓCIE:

  1. youtuber sprawdził, jaką grafikę i płynność rozgrywki w Microsoft Flight Simulator 2020 oferuje pecet o konfiguracji zbliżonej do wymagań minimalnych;
  2. Ryzen 3 2200, Radeon RX 580 i 16 GB pamięci RAM pozwalają pograć w rozdzielczości 1080p i około 30 klatkach animacji na sekundę – pod warunkiem, że obniżymy detale.

Na platformie YouTube pojawił się film, który pokazuje, na jaką grafikę i płynność gry będziemy mogli liczyć uruchamiając Microsoft Flight Simulator na pececie spełniającym tylko minimalne wymagania sprzętowe (wykorzystano procesor Ryzen 3 2200, kartę graficzną AMD Radeon RX 580 oraz 16 GB pamięci RAM).

Przytoczona konfiguracja pozwala na komfortową zabawę w rozdzielczości 1080p, ale musimy obniżyć detale do „Low” i pogodzić się z płynnością na poziomie około 30 klatek animacji na sekundę (z okazyjnymi spadkami, szczególnie przy startach oraz gdy latamy nad wielkimi metropoliami pokroju Nowego Jorku). Nawet przy takich ustawieniach Flight Simulator momentami prezentuje się dość przyzwoicie, choć rozmyte tekstury i ciągle zmieniająca się geometria niewątpliwie kłują w oczy.

Niestety, podniesienie detali do „Medium” na takim komputerze nie wchodzi w rachubę (momentami gra bywa płynna, ale częściej niż rzadziej mamy do czynienia z mocnymi spadkami liczby fpsów, które w praktyce uniemożliwiają rozgrywkę), nie wspominając o jeszcze bardziej wymagających ustawieniach.

Microsoft Flight Simulator 2020 zadebiutuje na komputerach 18 sierpnia. W późniejszym terminie gra ukaże się również na konsoli Xbox One.

  1. Flight Simulator 2020 – zobacz jak wygląda Polska w grze
  2. 5 rzeczy, które zrobię w Microsoft Flight Simulator 2020
  3. Microsoft Flight Simulator – strona oficjalna