Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2021, 00:09

autor: Maycuzai

Gameplay z First Class Trouble; gra w stylu Among Us w listopadowym PS Plus

Zobacz gameplay z First Class Trouble – prosto z najnowszego State of Play. Gra inspirowana rozgrywką z Among Us, podana w trójwymiarowej oprawie przywodzącej na myśl produkcje Arkane Studios, znajdzie się w listopadowym PS Plus.

Na najnowszym State of Play pokazano gameplay z First Class Trouble, które ma zawitać do listopadowego PS Plus. To asymetryczna gra sieciowa, w której gracze wcielają się w garstkę ocalałych pasażerów luksusowego statku kosmicznego Alithea i usiłują przetrwać na pokładzie opanowanym przez zbuntowaną sztuczną inteligencję o nazwie C.A.I.N.

Żeby jednak nie było zbyt łatwo, część uczestników zabawy „wejdzie” w obwody morderczych androidów podszywających się pod załogę (zwanych Personoidami). Skojarzenia z Among Us nasuwają się same. Całość oprawą przypomina wydanego w 2017 roku Preya. Tytuł trafi na PS4 i PS5 już za sześć dni, podczas gdy posiadacze PC-tów grają weń od kwietnia w ramach programu Steam Early Access. W planach są też wersje na Switcha i Xboxa One (a tym samym pewnie i Xboxa Series X/S za sprawą wstecznej kompatybilności).

Głównym celem rezydentów, jest zlikwidowanie zbuntowanej A.I. zlokalizowanej w samym sercu Alithei. Aby dostać się do C.A.I.N., muszą oni zebrać trzy karty dostępu, które pozwolą im przejść do kolejnego poziomu, znajdującego się w głębi statku. Eksplorowanie poziomu może zaowocować odnalezieniem rejestru pasażera – każdy z nich zawiera poszlaki odnośnie tożsamości podszywających się androidów.

Gameplay z First Class Trouble; gra w stylu Among Us w listopadowym PS Plus - ilustracja #1
„Nadchodzi czas… dzikiego Bucka”.

Zadaniem Personoidów jest powstrzymanie za wszelką cenę Rezydentów przed osiągnięciem sukcesu. Oznacza to kłamstwa, podstępy, a w końcu likwidację wścibskich pasażerów. Po wyeliminowaniu gracza, jego ciało pozostaje jako dowód. „Impostorzy” powinni je ukryć, zanim załoganci użyją skanera zwłok i poznają ich prawdziwą tożsamość.