Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2018, 19:17

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Steampunkowy Firmament nową grą od twórców serii Myst

Poznaliśmy kolejny projekt studia Cyan, czyli autorów słynnej serii Myst. Będzie nim steampunkowa przygodówka Firmament, tworzona jako "doświadczenie VR".

Firmament zabierze nas w „magiczną podróż”. - Steampunkowe Firmament nową grą od twórców serii Myst - wiadomość - 2018-03-02
Firmament zabierze nas w „magiczną podróż”.
Firmament w skrócie:
  • nowa gra od twórców serii Myst;
  • będzie to steampunkowe „doświadczenie VR”;
  • data premiery ani platformy sprzętowe nie są jeszcze znane.

Studio Cyan, znane z takich gier jak seria Myst czy Obduction, zapowiedziało kolejny projekt nazwany Firmament. Niestety obecnie na jego temat nie wiemy praktycznie nic. Nie ujawniono nawet docelowych platform sprzętowych, oprócz małej wskazówki, że będzie to „doświadczenie VR”. Opublikowano jedynie widoczny poniżej zwiastun, a na oficjalnej stronie zamieszczono krótki komunikat mówiący o „nowej steampunkowej przygodzie” i „magicznej podróży” podczas której przemierzymy cztery krainy w towarzystwie dawno zmarłego mentora i latającego kompana widocznego na materiale wideo. Cała reszta jest owiana tajemnicą.

Czekamy zatem na dalsze szczegóły, a tymczasem przypominamy, że studio Cyan zostało założone w 1987 roku. Jest to więc jedna ze starszych, jeszcze działających firm w branży gier wideo. Najbardziej znana jest ona ze wspomnianej serii Myst, która została zapoczątkowana w 1993 roku. Pierwsza część była klasyczną przygodówką, z mnóstwem zagadek, która swego czasu narobiła sporo zamieszania na komputerowym rynku, będąc chwaloną przez recenzentów, a do tego sprzedając się w około 6 milionach egzemplarzy. Ostatnią pełnoprawną częścią jest wydane w 2005 roku Myst V: End of Ages.