Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2011, 12:05

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Firma Zynga zapowiada własną platformę społecznościową i nowe gry

Firma Zynga na specjalnej imprezie Unleashed w San Francisco zapowiedziała nowe gry oraz własną platformę społecznościową. Usługa Project Z wystartuje wkrótce i będzie działać niezależnie od serwisu Facebook.

Firma Zynga na wczorajszej imprezie Unleashed w San Francisco ogłosiła kilka interesujących informacji. Najbardziej popularny producent gier przeglądarkowych zapowiedział nowe produkcje oraz własną platformę społecznościową.

Firma Zynga zapowiada własną platformę społecznościową i nowe gry - ilustracja #1
Project Z

Nowa usługa o nazwie Project Z ma działać niezależnie od Facebooka, na którym do tej pory ukazywały się tytuły firmy Zynga. Na łamach serwisu TechCrunch czytamy jednak, że nadal będziemy musieli posiadać konto na Facebooku, aby rozpocząć rozgrywkę. Platforma jest tworzona z myślą o przeglądarkach internetowych oraz sprzętach mobilnych.

Więcej informacji na temat Project Z usłyszymy wkrótce. Na razie wiadomo tylko, że usługa ma zbierać w jednym miejscu wszystkich fanów produkcji firmy Zynga. Każdy użytkownik serwisu już teraz może zarezerwować na oficjalnej stronie swojego zTaga, czyli swego rodzaju identyfikator, którym będziemy się posługiwać we wszystkich tytułach. Project Z ma wystartować „niebawem”.

Producent zapowiedział także kilka nadchodzących gier przeglądarkowych, które doczekały się swoich stron na Facebooku. CastleVille to kolejna odsłona popularnej serii Ville, w której tworzymy od podstaw swoje włości. Tym razem zabawa zostanie utrzymana w klimatach średniowiecznych i będzie polegać m.in. na budowaniu zamku.

Firma Zynga zapowiada własną platformę społecznościową i nowe gry - ilustracja #2
CastleVille

Hidden Chronicles to przygodówka typu „hidden object”, w której na statycznych obrazkach odnajdujemy przedmioty i rozwiązujemy zagadki. Coś nowego szykuje się także dla miłośników hazardu w postaci Zynga Bingo. Z kolei do sklepu App Store zmierza gra Dream Zoo, w której będziemy kolekcjonować najbardziej egzotyczne zwierzęta na świecie.

Firma Zynga ogłosiła także kilka tytułów aplikacji tworzonych z myślą o mobilnej wersji Facebooka: Zynga Poker Mobile Web, Words With Friends HTML5 oraz Farmville Express. Wszystkie trzy pozycje korzystać będą z technologii HTML5, oferując krótkie czasy ładowania, płynną rozgrywkę i niemal natychmiastową reakcję na działania użytkownika.