Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2017, 12:15

autor: AlexB

Firma Gearbox Publishing kończy współpracę z platformą G2A

Firma Gearbox Publishing oficjalnie zrywa współpracę z platformą G2A, którą nawiązała przy okazji sprzedaży gry Bulletstorm: Full Clip Edition. Jest to konsekwencja niedostosowania się włodarzy strony do postulatów wysuniętych przez wydawcę tytułu.

Wczoraj swoją premierę miała gra Bulletstorm: Full Clip Edition – odświeżona wersja zwariowanej pierwszoosobowej strzelaniny od polskiego studia People Can Fly. Tytuł ten wywołał drobne kontrowersje, przede wszystkim z dwóch powodów.

Bulletstorm: Full Clip Edition nie miało łatwej premiery. - Firma Gearbox Publishing kończy współpracę z platformą G2A - wiadomość - 2017-04-10
Bulletstorm: Full Clip Edition nie miało łatwej premiery.

Po pierwsze, firma Gearbox Publishing zapowiedziała, że powstanie sequela tego popularnego w niektórych kręgach shootera w dużej mierze uzależnione jest od sprzedaży remastera. Nie spodobało się to niektórym fanom, którym nie uśmiecha się konieczność wydawania sporych pieniędzy na w gruncie rzeczy tę samą grę.

Po drugie, Gearbox przy okazji promocji Bulletstorm: Full Clip Edition nawiązał współpracę z G2A, platformą internetową umożliwiającą sprzedaż kluczy do gier. W ofercie strony znalazły się chociażby specjalne edycje kolekcjonerskie tytułu, dostępne w kilku wariantach, oraz ekskluzywne figurki głównego bohatera Bulletstorm. Problem jednak w tym, że G2A nie ma zbyt dobrej opinii w branży. Chodzi głównie o sprzedaż kluczy, które nierzadko pochodzą z szemranych źródeł, oraz brak komunikacji z producentami gier. Na firmę Gearbox Publishing spadła krytyka, dlatego też, by podratować swój wizerunek, wystosowała ona do włodarzy strony szereg postulatów, o których możecie przeczytać chociażby w naszej wczorajszej wiadomości. W razie niewywiązania się z nich, Gearbox zagroził natychmiastowym zakończeniem współpracy. Zgodnie z oczekiwaniami, kierownictwo G2A zignorowało ultimatum, co zmusiło wydawcę Bulletstorm: Full Clip Edition do działania. Jak podaje serwis Eurogamer, wszelkie kontakty między Gearbox Publishing a G2A zostaną wkrótce oficjalnie zerwane.

Duke na gościnnych występach w Bulletstorm: Full Clip Edition. - Firma Gearbox Publishing kończy współpracę z platformą G2A - wiadomość - 2017-04-10
Duke na gościnnych występach w Bulletstorm: Full Clip Edition.

Sprawę skomentował dla serwisu Eurogamer Steve Gibson, przedstawiciel firmy Gearbox Publishing:

Jako że nie było żadnego publicznego oświadczenia ze strony G2A do czasu premiery „Bulletstorm: Full Clip Edition” na PC, Gearbox Publishing zdecydowało, że nie będzie bezpośrednio wspierało platformy, która nie podejmuje żadnych starań mających na celu ochronę konsumentów i producentów, zgodnie z prośbami Gearbox Publishing. Nie kontrolujemy platformy G2A ani tego, skąd mogą pochodzić klucze spoza naszej firmy, ale możemy potwierdzić, że proces zrywania współpracy został rozpoczęty już dzisiaj.

Nie da się ukryć, że firma Gearbox Publishing popełniła fatalną pomyłkę, negatywnie wpływającą na wizerunek przedsiębiorstwa. Pozostaje tylko pytanie, jak całe to zamieszanie wpłynie na sprzedaż Bulletstorm: Full Clip Edition? Dla dobra sequela należy mieć nadzieję, że w jak najmniejszym stopniu. Przypomnijmy, że gra pojawiła się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.