Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2014, 13:36

autor: luckie

Fire nową przygodówką od Daedalic Entertainment

Fire to tytuł nowej gry przygodowej studia Daedalic Entertainment. Tytuł opowie humorystyczną historię Neandertalczyka Ungha, który wyrusza na misję zdobycia ognia dla swojej wioski. Gra ukaże się jeszcze w tym roku na komputerach PC i Mac.

Studio Daedalic Entertainment (The Night of the Rabbit, Deponia, The Dark Eye: Klątwa Wron) zapowiedziało Fire – kolorową przygodówkę osadzoną w Epoce Kamienia. Debiutancki zwiastun produkcji przedstawia głównego bohatera i jego misję. Jest nim Ungh, mało rozgarnięty Neandertalczyk, który zaniedbał swoje obowiązki, doprowadzając do wygaśnięcia obozowego ogniska. Jak łatwo się domyślić, musi on odnaleźć nowe źródło ognia i dostarczyć płomień z powrotem do wioski. Wspomniany trailer znajdziecie poniżej:

Fire w skrócie
  1. Producent: Daedalic Entertainment
  2. Gatunek: gra przygodowa
  3. Cechy szczególne: specyficzny humor, zmienne pory dnia i nocy
  4. Platformy docelowe: PC, Mac
  5. Data premiery: czwarty kwartał 2014 roku

Jak przystało na tego typu grę przygodową, Fire rzuci nam wyzwanie w postaci nieco zwariowanych zagadek logicznych. Gra zaoferuje zróżnicowane lokacje, w tym dziką dżunglę, trawiaste stepy, a nawet wnętrze wulkanu. Na swojej drodze Ungh spotka zabawne, a niekiedy i pomocne stworzenia – np. trąba mamuta może posłużyć do wystrzelenia kokosa niczym pocisku. Ciekawym rozwiązaniem będzie wprowadzenie zmiennych pór dnia i nocy (zmieniających się po kliknięciu na Słońce/Księżyc), co urozmaici nieco zagadki. Przykładowo, niektóre zwierzęta wyjdą na powierzchnię wyłącznie po zmroku, a pewne przedmioty zauważymy tylko w świetle słonecznym. Cechami wyróżniającymi Fire jest kreskówkowa oprawa graficzna oraz humorystyczne podejście do tematu, co widoczne jest m.in. w animacjach, a także w tym, że postaci porozumiewają się między sobą wyłącznie chrząknięciami. Niżej znajdziecie pierwsze screeny z produkcji:

Ungh nie jest zbyt rozmowny, ale i tak potrafi wzbudzić sympatię - Fire nową przygodówką od Daedalic Entertainment - wiadomość - 2014-08-14
Ungh nie jest zbyt rozmowny, ale i tak potrafi wzbudzić sympatię
Pora dnia będzie miała znaczenie przy rozwiązywaniu zagadek - Fire nową przygodówką od Daedalic Entertainment - wiadomość - 2014-08-14
Pora dnia będzie miała znaczenie przy rozwiązywaniu zagadek

Fire ukaże się wyłącznie na komputerach PC i Mac. Premierę gry zaplanowano na czwarty kwartał 2014 roku.

  1. Oficjalna strona gry Fire