Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitch
Okładka Fire: Ungh's Quest (Switch)
OkładkaFire: Ungh's Quest (Switch)

Fire: Ungh's Quest

Fire

Rozgrywająca się w epoce kamienia łupanego zabawna przygodówka typu point & click, opracowana przez znane z wielu udanych gier przygodowych niemieckie studio Daedalic Entertainment.

Przygodowe | point-and-click | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fire: Ungh's Quest Premiera

9kwi2015

PC

12maj2021

Switch

Fire to rozgrywająca się w epoce kamienia łupanego gra przygodowa, w której wcielamy się w postać niezbyt rozgarniętego Neandertalczyka imieniem Ungh. Za powstanie gry odpowiada ekipa niemieckiego studia Daedalic Entertainment, znana z The Whispered World, The Night of the Rabbit oraz serii Deponia.

Zadaniem naszego bohatera była ochrona plemiennego ogniska zaledwie przez jedną noc, ale niezdarny jaskiniowiec zaniedbał swoje obowiązki i zasnął, doprowadzając do wygaśnięcia płomienia. Teraz, aby naprawić swój błąd, musi odnaleźć nowe źródło bezcennego ognia i dostarczyć je z powrotem do swej rodzinnej wioski. Podczas podróży Ungh przemierzy szereg zróżnicowanych lokacji, takich jak dzika dżungla, trawiaste stepy, a nawet wnętrze wulkanu. Spotka też na swej drodze szereg zabawnych postaci, których pomoc w niektórych sytuacjach okaże się niezbędna.

Ta sympatyczna i okraszona sporą dawką humoru gra jest klasyczną przygodówką, sprowadzającą się do eksploracji, interakcji z otoczeniem i napotykanymi bohaterami niezależnymi oraz rozwiązywania szeregu zróżnicowanych zagadek. Zabawę urozmaica wprowadzenie cyklu dobowego, który ma dość istotny wpływ na przebieg rozgrywki. Przykładowo, niektóre z potrzebnych nam przedmiotów zauważymy tylko w świetle słonecznym, zaś niektóre gatunki zwierząt wyjdą na powierzchnię dopiero po zapadnięciu zmroku. Bez ich pomocy zaś nierzadko nie będziemy w stanie popchnąć akcji do przodu.

Fire zrealizowany został w kolorowej, kreskówkowej stylistyce, a rozgrywkę urozmaicono szeregiem humorystycznych animacji. Uśmiech wywołuje także sposób porozumiewania się postaci, które rozmawiają ze sobą wyłącznie za pomocą znaczących chrząknięć.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Fire: Ungh's Quest

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Fire Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.7 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 9600 GT/ Radeon HD 6570 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows XP
PC
Switch