Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Fire (PC)

Fire PC

Rozgrywająca się w epoce kamienia łupanego zabawna przygodówka typu point & click, opracowana przez znane z wielu udanych gier przygodowych niemieckie studio Daedalic Entertainment.

Przygodowe | point-and-click | 2D

PC Windows
Okładka Fire (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9kwietnia2015

9kwietnia2015

Steam

Fire to rozgrywająca się w epoce kamienia łupanego gra przygodowa, w której wcielamy się w postać niezbyt rozgarniętego Neandertalczyka imieniem Ungh. Za powstanie gry odpowiada ekipa niemieckiego studia Daedalic Entertainment, znana z The Whispered World, The Night of the Rabbit oraz serii Deponia.

Zadaniem naszego bohatera była ochrona plemiennego ogniska zaledwie przez jedną noc, ale niezdarny jaskiniowiec zaniedbał swoje obowiązki i zasnął, doprowadzając do wygaśnięcia płomienia. Teraz, aby naprawić swój błąd, musi odnaleźć nowe źródło bezcennego ognia i dostarczyć je z powrotem do swej rodzinnej wioski. Podczas podróży Ungh przemierzy szereg zróżnicowanych lokacji, takich jak dzika dżungla, trawiaste stepy, a nawet wnętrze wulkanu. Spotka też na swej drodze szereg zabawnych postaci, których pomoc w niektórych sytuacjach okaże się niezbędna.

Ta sympatyczna i okraszona sporą dawką humoru gra jest klasyczną przygodówką, sprowadzającą się do eksploracji, interakcji z otoczeniem i napotykanymi bohaterami niezależnymi oraz rozwiązywania szeregu zróżnicowanych zagadek. Zabawę urozmaica wprowadzenie cyklu dobowego, który ma dość istotny wpływ na przebieg rozgrywki. Przykładowo, niektóre z potrzebnych nam przedmiotów zauważymy tylko w świetle słonecznym, zaś niektóre gatunki zwierząt wyjdą na powierzchnię dopiero po zapadnięciu zmroku. Bez ich pomocy zaś nierzadko nie będziemy w stanie popchnąć akcji do przodu.

Fire zrealizowany został w kolorowej, kreskówkowej stylistyce, a rozgrywkę urozmaicono szeregiem humorystycznych animacji. Uśmiech wywołuje także sposób porozumiewania się postaci, które rozmawiają ze sobą wyłącznie za pomocą znaczących chrząknięć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.2 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Fire

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Fire

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.7 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 9600 GT/ Radeon HD 6570 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows XP

Fire nową przygodówką od Daedalic Entertainment
Fire nową przygodówką od Daedalic Entertainment

wiadomość14 sierpnia 2014

Fire to tytuł nowej gry przygodowej studia Daedalic Entertainment. Tytuł opowie humorystyczną historię Neandertalczyka Ungha, który wyrusza na misję zdobycia ognia dla swojej wioski. Gra ukaże się jeszcze w tym roku na komputerach PC i Mac.