Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2021, 09:57

Final Fantasy XIV: Endwalker najlepiej ocenianą grą tego roku w opinii graczy na Metacritic

Final Fantasy XIV: Endwalker może pochwalić się najlepszą średnią ocen graczy w serwisie Metacritic ze wszystkich gier wydanych w tym roku.

W SKRÓCIE:
  1. Final Fantasy XIV: Endwalker jest najlepiej ocenianą przez społeczność grą w serwisie Metacritic.

Final Fantasy XIV: Endwalker jest najlepiej ocenianą przez społeczność grą tego roku w serwisie Metacritic. Ze średnią pecetowej wersji na poziomie 9,5/10 najnowszy dodatek do ośmioletniego MMORPG-a plasuje się na szczycie tegorocznych premier i na 12. miejscu listy wszech czasów (wyprzedzając m.in. Wiedźmina 3: Dziki Gon).

Prawie równie dobrze oceniana jest wersja na PlayStation 5 (9,2/10), a nieco lepiej edycja na PS4 (9,7/10). Dzięki tak wysokiej średniej pozostałe gry, które debiutowały w tym roku, zostały pokonane bez większego wysiłku. Kolejne na liście It Takes Two zostało ocenione przez graczy na 9,2/10, a trzecie na liście Monster Hunter: Rise – 9,0/10.

FF XIV: Endwalker może pochwalić się również wyższą średnią ocen społeczności niż wcześniejszy dodatek – Shadowbringers – który był (i nadal jest) niesamowicie chwalony za świetny scenariusz. Opinie graczy na temat Endwalker są jeszcze lepsze, co ma przełożenie na ogromne zainteresowanie na Steamie, gdzie gra pobiła swój wcześniejszy rekord popularności.

  1. Oficjalna strona internetowa Final Fantasy XIV: Endwalker
  2. Recenzja gry Final Fantasy XIV: A Realm Reborn – prawdziwie odrodzone MMO
  3. Najlepsze MMORPG dla jednego gracza w 2020 roku – gry dla samotnych wilków