Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2017, 10:30

Final Fantasy XII: The Zodiac Age rozeszło się w ponad milionie egzemplarzy

Firma Square Enix pochwaliła się, że gra Final Fantasy XII: The Zodiac Age, czyli remaster klasycznego jRPG-a, rozeszła się już w ponad milionie egzemplarzy.

Remaster cieszy się wielkim wzięciem. - Final Fantasy XII: The Zodiac Age rozeszła się w ponad milionie egzemplarzy - wiadomość - 2017-10-26
Remaster cieszy się wielkim wzięciem.
FINAL FANTASY XII: THE ZODIAC AGE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Square Enix
  2. Wydawca: Square Enix
  3. Gatunek: jRPG
  4. Platforma: PS4
  5. Data premiery: 11 lipca 2017 r.

Remastery zrobiły się w ostatnich latach bardzo popularne i patrząc po opublikowanych właśnie wynikach Final Fantasy XII: The Zodiac Age nietrudno zrozumieć dlaczego tak wielu wydawców wypuszcza tego typu produkuje. Firma Square Enix właśnie pochwaliła się, że produkcja ta rozeszła się w ponad milionie egzemplarzy.

Na tę liczbę składają się egzemplarze wysłane do sklepów oraz sprzedaż w dystrybucji cyfrowej. Wynik ten jest tym bardziej imponujący, że od premiery Final Fantasy XII: The Zodiac Age minęły dopiero trzy miesiące, a gra dostępna jest wyłącznie na konsolę PlayStation 4.

Przypomnijmy, że oryginalna wersja Final Fantasy XII ukazała się w 2006 roku, wyłącznie na PlayStation 2. Gra okazała się sporym sukcesem i w ciągu pierwszych trzech lat od premiery sprzedano ponad sześć milionów egzemplarzy. Produkcja zgromadziła także bardzo dobre recenzje i posiada średnią ocen na poziomie 92% według serwisu Metacritic. Projekt przypadł do gustu również naszemu redaktorowi, który wystawił mu notę 9.0/10.

Obecnie Final Fantasy XII: The Zodiac Age dostępne jest wyłącznie na PlayStation 4 i firma Square Enix nie ma oficjalnie planów opracowania wersji na inne platformy. Warto jednak pamiętać, że ostatnie lata wydawca spędził przenosząc na pecety większość głównych odsłon tej serii, więc nie zdziwilibyśmy się, gdyby w przyszłości dołączyła do nich także „dwunastka”

  1. Oficjalna strona gry
  2. Final Fantasy XII - recenzja gry