Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2021, 15:53

Final Fantasy VII Remake z PS Plus otrzyma darmową wersję na PS5 [aktualizacja]

Koniec z traktowaniem Final Fantasy VII Remake z subskrypcji PS Plus jako wersji dla gorszego sortu. Square Enix wreszcie pozwoli pobrać za darmo aktualizację ulepszającą grę do wydania na konsolę PlayStation 5.

Aktualizacja

Posiadacze Final Fantasy VII Remake w wersji z usługi PlayStation Plus mogą już pobrać aktualizację dla konsoli PS5. To prawie 85 GB danych, aczkolwiek tylko nieco ponad 13 GB jest potrzebne do wstępnego uruchomienia gry. Ponadto trzeba posiadać aktywną subskrypcję PS Plus.

Przypominamy też, że w ramach zimowej wyprzedaży w PlayStation Store przeceniono dodatek Episode Intermission do 14,99 dolara (około 61 złotych). Z promocji można skorzystać do 7 stycznia 2022 roku.

Oryginalna wiadomość

Pecetowi gracze świętują (czy raczej lamentują) po debiucie odświeżonego Final Fantasy VII w Epic Games Store. Tymczasem firma Square Enix wkrótce wypuści aktualizację remake’u „siódmego” Final Fantasy do wersji PlayStation 5 dla nabywców cyfrowego wydania gry w ramach usługi PS Plus.

FF7: Remake można było otrzymać „za darmo” w marcu – o ile posiadaliśmy aktywną subskrypcję PlayStation Plus. Oczywiście była to podstawowa wersja gry, bez późniejszych usprawnień. Te wypuszczono w czerwcu, ale tylko dla osób, które faktycznie zakupiły grę.

Aktualizacja ukaże się w najbliższą środę i wprowadzi wszystkie ulepszenia z wersji Intergrade. Uwzględniają one krótszy czas ładowania i ładniejsze tekstury, jak również możliwość zabawy w wyższych rozdzielczościach: 2160p (w 30 klatkach na sekundę) lub 1512p (60 fps).

Na marginesie: Square Enix obniży też cenę DLC Intermission ze złodziejką Yuffie w roli głównej, z 19,99 dolara do około 15 dolarów (czyli z 82 do ok. 61 złotych).