Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2021, 19:23

autor: Ness

Filmowy przebój Ciche miejsce otrzyma własną grę

W 2022 roku pojawi się gra osadzona w świecie znanym z serii filmów Ciche miejsce. Producentami nadchodzącego tytułu są m.in. twórcy World War Z.

Popularna seria horrorów Ciche miejsce otrzyma własną grę komputerową. Według zapowiedzi produkcja będzie przeznaczona dla jednego gracza, a także zostanie osadzona w tym samym świecie, w którym toczy się akcja obu filmów. Premiera nastąpi w 2022 roku.

Filmowy przebój Ciche miejsce otrzyma własną grę - ilustracja #1
Źródło: https://twitter.com/AQuietPlaceGame/status/1452988443768893449.

Gra zostanie stworzona przez kanadyjskie studio iLLOGIKA we współpracy z Saber Interactive (ta firma jest też wydawcą nadchodzącego tytułu) oraz EP1T0ME. Druga z wymienionych spółek ma już doświadczenie w przenoszeniu popularnych filmów do świata elektronicznej rozrywki – dwa lata temu stworzyła World War Z oparte na produkcji o tym samym tytule z 2013 roku. Prócz terminu premiery nie podano żadnych konkretniejszych informacji. Te mają jednak zostać ujawnione jeszcze w tym roku.

Filmy z serii Ciche miejsce opowiadają historię rodziny Abbotów, która próbuje przetrwać w świecie opanowanym przez monstra nieznanego pochodzenia. Stwory są wabione przez najmniejszy hałas, więc bohaterowie muszą ciągle dbać o to, by nie wydawać żadnych dźwięków. Oba horrory były kasowymi hitami, a obecnie trwają prace nad trzecią odsłoną.