Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 czerwca 2021, 14:55

autor: Karol Laska

Twórca Cichego miejsca opowiada o przyszłości serii

John Krasinski, twórca serii Ciche miejsce, nie zamierza nakręcić części trzeciej, choć ta powstanie, tylko że weźmie się za nią inny reżyser. Filmowiec opowiedział nieco, czego możemy się spodziewać po kontynuacji.

Stosunkowo niedawno w światowych kinach zadebiutował film pod tytułem Ciche miejsce 2 – postapokaliptyczny horror o rodzinie próbującej przeżyć w świecie opanowanym przez wyczulone na fale dźwiękowe potwory. Produkcja szturmem przejęła globalne box office, stając się jednym z najlepiej zarabiających dzieł ostatnich tygodni. Zbiera także świetne recenzje, a więc naprawdę warto wybrać się na seans. Twórcy potwierdzili również, że trwają prace nad trzecią odsłoną dzieła. Jak się jednak okazuje – dojdzie do zmiany na stanowiskach scenarzysty i reżysera.

Pomysłodawcą całej serii, jak i jej twórcą był do tej pory John Krasinski znany przede wszystkim ze swojej działalności aktorskiej. Cichym miejscem pokazał on jednak, że dysponuje także nie lada zdolnościami reżyserskimi. Filmowiec nie zamierza jednak stanąć za kamerą na planie produkcyjnym części trzeciej. Odsunie się w cień i będzie sprawował pieczę nad projektem z pozycji producenta. Sam jednak wybrał swojego następcę – będzie nim Jeff Nichols, do tej pory raczej niszowy amerykański twórca. Krasinski opowiedział co nieco o nowym reżyserze, jak i przyszłości Cichego miejsca w programie The Empire Podcast:

To był mój pomysł. To ja chciałem powstania części trzeciej. Jedyną osobą, której mógłbym powierzyć nakręcenie tego filmu był Jeff [Nichols – dop. red.]. Od samego początku. Myślę, że jest jednym z najlepszych współczesnych reżyserów, a Uciekinier znajduje się w zdecydowanej czołówce obejrzanych przeze mnie filmów – to tak prawdziwy i intymny obraz. Podobny styl reprezentuje sobą Ciche miejsce, gdyż posiada naturalnych bohaterów, w których od razu można się zakochać.

To właśnie ten człowiek był moim pierwszym wyborem, więc kiedy się zgodził, to znalazłem się w siódmym niebie. Przedstawiłem mu cały zarys historii, a on postanowił opowiedzieć ją po swojemu, dochodząc do ciekawego punktu wyjścia, którym jestem niezwykle podekscytowany. Całkiem niedawno miałem okazję przeczytać jego scenariusz i zachwyciłem się nim. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć go w akcji.

A czy fabuła skupi się na rodzinie Abbottsów? Kto wie! Nie mogę za wiele powiedzieć, ale to będzie naprawdę intrygujący film – coś, czego nigdy wcześniej nie zrobiliśmy.

Na ten moment trudno więc stwierdzić, czy Ciche miejsce 3 będzie bezpośrednią kontynuacją części drugiej czy też osobną historią osadzoną w tym samym fikcyjnym uniwersum. Niezależnie jednak od tego, co otrzymamy, wydaje się nam, że naprawdę warto czekać, ponieważ marka zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych współczesnych horrorów. Premiera filmu zaplanowana została na 2023 rok.

  1. Najlepsze horrory 2021 roku, nasze top 10