Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2021, 15:53

autor: Qskan

3 miliony złotych za dwie skórki w CS:GO. Największa transakcja w historii gry

Dwóch chińskich kolekcjonerów dobiło największego targu w historii rynku skinów Counter-Strike’a: Global Offensive. Kupujący zapłacił równowartość ok. 3 mln złotych za dwie bardzo rzadkie skórki.

W SKRÓCIE:
  1. W Chinach doszło do rekordowej transakcji na rynku CS:GO.
  2. Za dwie skórki zapłacono 5 milionów juanów, czyli równowartość 3 mln złotych.

Skórki do broni w Counter-Strike: Global Offensive potrafią osiągać naprawdę wysokie ceny. Jednak jeszcze nikt nie zapłacił w jednorazowej transakcji tyle, co pewien kolekcjoner z Chin. Kwota wyniosła 5 milionów chińskich juanów, co w przeliczeniu daje ok. 3 mln złotych. Co zostało zakupione? Dwie bronie - karabin snajperski AWP ze skórką Dragon Lore w wersji Souvenir oraz AK-47 ozdobione skórką Case Hardened.

Wygląda na to, że dwóch chińskich kolekcjonerów właśnie zakończyło transakcję gotówkową IRL za 4x Titan holo ST MW #661 & 4x Titan holo Souvenir FN Dragon Lore, w której wzięło udział 5 milionów juanów (775 000 $). Ustanowiono w ten sposób nowy rekord transakcji w historii CS:GO.

3 miliony złotych za dwie skórki w CS:GO. Największa transakcja w historii gry - ilustracja #1

Co sprawiło, że te dwa skiny osiągnęły tak astronomiczną wartość? Po pierwsze - ich rzadkość występowania. AWP Dragon Lore to bardzo rzadka skórka, która wypada z pamiątkowych skrzynek z serii Cobblestone. Pakiety te otrzymywano podczas dropów, które towarzyszyły dużym eventom e-sportowym, tzw. Majorom. Od lat skrzynki Cobblestone są bardzo trudno dostępne, a Dragon Lore jest bardzo rzadki, zwłaszcza w wersji Souvenir. Za najlepszą jakość wersji Souvenir płaci się ok. 175 tys. złotych. Cenę obu skinów podbiły także rzadkie naklejki drużyny Titan, pochodzące z ESL Major Series One Katowice 2014. W przypadku AK-47 Case Hardened ceny są niższe, ale w tej konfiguracji również i za tę skórkę trzeba było wyłożyć sporo gotówki.

Dodajmy do tego jeszcze, że transakcja odbyła się bez udziału rynku społeczności Steam, a kolekcjonerzy spotkali się, by omówić szczegóły zakupu w cztery oczy.