Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2021, 14:44

„Dziękujemy, Scott” - fani żegnają twórcę Five Nights at Freddy’s

Po ogłoszeniu, że Scott Cawthon odchodzi na emeryturę, fani Five Nights at Freddy’s zdecydowali się podziękować mu za lata pracy nad serią. W ramach akcji „Thank You, Scott” powstało wiele grafik i filmów żegnających dewelopera. Sam twórca wygasił natomiast stronę Scott Games.

W dokładnie 7. rocznicę opublikowania pierwszego trailera Five Nights at Freddy’s, świat obiegła informacja, że Scott Cawthon, twórca serii, odchodzi na emeryturę. Powodem tej decyzji był brak czasu dla rodziny oraz kontrowersje związane z jego poglądami politycznymi. Komunikat ten odbił się szerokim echem wśród społeczności, która postanowiła pożegnać dewelopera i podziękować mu za wszystkie lata prac nad serią.

Podziękowania dla Scotta Cawthona

Kontrowersje, jakie wybuchły wokół twórcy, nie spowodowały, że opinia o nim wśród fanów FNAF-a uległa znacznemu pogorszeniu. Zakończenie kariery deweloperskiej przez Cawthona wywołało duże poruszanie wśród społeczności skupionej wokół Five Nights at Freddy’s. Reddit zalały materiały ze sloganem „Thank You, Scott”, wyrażające wdzięczność za stworzenie serii i wpływ, jaki wywarła ona na osoby zainteresowane tytułem.

„Dziękujemy Scott” - fani żegnają twórcę Five Nights at Freddy’s - ilustracja #1
Źródło: https://www.reddit.com/r/fivenightsatfreddys/comments/o1sfnr/thank_you_scott_cawthon/

Również osoby tworzące materiały na YouTube powiązane z serią postanowiły podziękować Cawthonowi, tworząc różne krótkie animacje.

Pusta strona Scott Games

Ogłoszenie o odejściu Cawthona na emeryturę trafiło między innymi na stronę Scott Games. Teraz jednak witryna została całkowicie wygaszona i chociaż nadal da się na nią wejść, to widzimy na niej tylko czarne tło.

Pustka jest tutaj symbolem końca pewnej epoki. To właśnie tam zamieszczane były teasery kolejnych odsłon cyklu Five Nights at Freddy’s. Stanowiły one pewną formę zabawy z fanami. Ukryte były w nich bowiem różnego rodzaju sekrety, które społeczność regularnie analizowała.