Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 31 maja 2021, 13:01

Ciche miejsce 2 z rekordowym wynikiem w kinach

Twórcy horroru A Quiet Place Part II mają powody do zadowolenia. W USA zaliczył najlepsze otwarcie pandemii, przebijając tym samym wynik filmu Godzilla vs. Kong.

Debiut filmu Ciche miejsce 2 (ang. A Quiet Place Part II) w amerykańskich kinach okazał się wielkim sukcesem. W weekend otwarcia horror zarobił 48,4 mln dolarów, co stanowi najlepszy wynik w USA od początku pandemii. Wcześniejszym rekordzistą był Godzilla vs. Kong, który w pierwsze trzy dni zarobił 32 mln dolarów.

Warto dodać, że w 2018 roku pierwsza część A Quiet Place w weekend otwarcia zarobiła tylko trochę więcej, bo 50,2 mln dolarów. Wyniki sequela powitano więc z dużym entuzjazmem, uznając je za sygnał, że branża filmowa wychodzi ze spowodowanego koronawirusem kryzysu, a ludzie stęsknili się za oglądaniem filmów na dużym ekranie. Ten optymizm wzmacnia fakt, że produkcja mocno przebiła prognozy analityków. Spodziewali się oni bowiem, że po trzech dniach zarobi ok. 30 mln dolarów.

W Polsce na premierę tego horroru jeszcze trochę poczekamy. Obraz ma wejść do rodzimych kin 4 czerwca tego roku.

Dzisiaj w Stanach Zjednoczonych obchodzony jest święto - Memorial Day. Szacuje się, że po dodaniu tego dnia łączny przychód ze sprzedaży biletów A Quiet Place Part II w USA wyniesie 58,5 mln dolarów, z czego 5 mln pochodzić będzie z kin IMAX.

Film był jednym z pierwszych, których premierę przełożono z powodu koronawirusa. Producenci zdecydowali się nie udostępniać A Quiet Place Part II w serwisach streamingowych i, jak widać, była to dobra decyzja. Obraz będzie dostępny wyłącznie w kinach przez pierwsze 45 dni od premiery.

Na drugim miejscu weekendowego box office w USA znalazł się film Cruella, który w trzy pierwsze dni zarobił 21,3 mln dolarów. Produkcja równocześnie zadebiutowała w serwisie Disney+, ale jej obejrzenie tam wymaga dodatkowej opłaty w wysokości 30 dolarów.

  1. Szybcy i wściekli 9: w sieci pojawiły się pierwsze recenzje
  2. Oficjalna strona filmu