Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 kwietnia 2020, 18:36

autor: Froozyy

Film twórcy Obcego o Guccim z datą premiery; Lady Gaga w obsadzie?

Poznaliśmy datę premiery nowego dzieła Ridleya Scotta, który opowie historię morderstwa Maurizio Gucciego (wnuka założyciela marki Gucci). Prawa do filmu przejęła wytwórnia Metro-Goldwyn-Mayer, a w roli byłej żony Gucciego najpewniej zobaczymy Lady Gagę.

Serwis The Hollywood Reporter poinformował wczoraj, że prawa do filmu przedstawiającego historię morderstwa Maurizio Gucciego (wnuka założyciela marki Gucci), który ma wyreżyserować Ridley Scott (odpowiedzialny m.in. za Obcego – ósmego pasażera Nostromo czy też Łowcę Androidów), przejęła wytwórnia Metro-Goldwyn-Mayer. Nadal trwają rozmowy z piosenkarką Lady Gagą, która w filmie miałaby zagrać Patrizię Reggiani – byłą żonę Gucciego. Film ma ukazać się 24 listopada 2021 roku.

Film twórcy Obcego o Guccim z datą premiery; Lady Gaga w obsadzie? - ilustracja #1
Ridley Scott stworzy film o morderstwie Maurizio Gucciego.

Za scenariusz bazujący na książce Gucci: Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku autorstwa Sary Gay-Forden odpowiedzialny będzie Roberto Bentivegna. Produkcją zajmą się Scott oraz jego żona – Giannina – która w taki sposób wypowiedziała się na temat projektu:

Ta historia jest tak epicka, stawka wysoka, a postacie tak wyraziście nakreślone, że byliśmy bardzo zdeterminowani, aby móc przenieść to na duży ekran. Powiedzenie, że jesteśmy podekscytowani współpracą z Mike’em De Lucą oraz jego genialną grupą filmową w MGM byłoby niedopowiedzeniem. My wręcz nie możemy się doczekać, aż zaczniemy współpracę w przyszłym roku.

Przed rozpoczęciem produkcji filmu o Guccim Ridley Scott najpierw będzie musiał dokończyć prace nad innym dziełem – The Last Duel. Obecnie jednak zostały one wstrzymane z powodu pandemii koronawirusa. Warto przypomnieć, że podobna sytuacja spotkała także inne filmy i seriale - ich listę znajdziecie tutaj.