Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2020, 19:38

Vampire The Masquerade: Shadows of New York – nowa opowieść o wampirach

Studio Draw Distance zapowiedziało swoje kolejne dzieło. Mowa o Vampire: The Masquerade - Shadows of New York, w którym ponownie trafimy do Nowego Jorku rodem ze Świata Mroku, by jako członek klanu Lasombra rozwikłać zagadkę śmierci przywódcy lokalnych Anarchistów.

Vampire The Masquerade: Shadows of New York – nowa opowieść o wampirach - ilustracja #1
Miłośnicy gier spod szyldu Vampire: The Masquerade nie mogą narzekać na nudę.
W SKRÓCIE:
  1. wydana w ubiegłym roku gra Vampire: The Masquerade - Coteries of New York doczeka się samodzielnego rozszerzenia;
  2. w Vampire: The Masquerade - Shadows of New York, bo taki tytuł nosi ów dodatek, wcielimy się w wampira z klanu Lasombra, który musi zbadać zagadkę śmierci przywódcy lokalnych Anarchistów;
  3. tytuł zmierza na PC, PlayStation 4, Xboksa One i Nintendo Switch, a zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Polskie studio Draw Distance zaprezentowało światu swoje kolejne dzieło. Mowa o Vampire: The Masquerade - Shadows of New York, czyli samodzielnym rozszerzeniu do wydanej w grudniu ubiegłego roku produkcji typu visual novel pod tytułem Vampire: The Masquerade - Coteries of New York. Add-on zmierza na komputery osobiste i konsole (PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch), a ma zadebiutować jeszcze przed tegoroczną gwiazdką. Z informacji dostępnych na Steamie wynika, że nie otrzyma polskiej lokalizacji (podobnie jak „podstawka”). Na platformie firmy Valve można już złożyć na niego zamówienie przedpremierowe; obecnie kosztuje on 57,59 zł. Poniżej czeka na Was jego zwiastun oraz garść konkretów na temat atrakcji przygotowanych przez deweloperów.

Jak nietrudno się domyślić, omawiana pozycja pozwoli nam po raz kolejny odwiedzić Nowy Jork w wersji rodem ze Świata Mroku. Tym razem wcielimy się w członka klanu Lasombra, którego zadaniem będzie rozwikłanie zagadki makabrycznej śmierci przywódcy Anarchistów z Wielkiego Jabłka. Mimo że to tylko zalążek znacznie głębszej intrygi, autorzy nie kryją się z tym, iż o ile ich poprzedni projekt miał zaznajomić graczy z uniwersum, o tyle omawiany tytuł powinniśmy traktować jako „bardziej osobistą i unikalną opowieść”. Dla porządku należy dodać, że choć znajomość podstawowej wersji gry nie będzie konieczna, by zrozumieć fabułę add-onu, ci, którzy mają ją za sobą, z łatwością rozpoznają niektóre postacie i pewne odniesienia do przedstawionych w niej wydarzeń.

Rozgrywka nie będzie specjalnie odbiegać od tego, do czego przyzwyczaiły nas Koterie Nowego Jorku. W jej trakcie będziemy więc przede wszystkim czytać i zapoznawać się z ilustracjami prezentującymi sytuacje oraz miejsca, w których się znajdziemy, a także podejmować decyzje rzutujące na dalszy przebieg historii. Choć mieliśmy już okazję spojrzeć na Nowy Jork oczami wampira, twórcy przekonują, że Cienie zaoferują nam całkowicie odmienną perspektywę. Inna sprawa, że na potrzeby dodatku przygotowano zupełnie nowe lokacje i postacie. Podobnie jak poprzednio, zawartości ma być tu tyle, że jedno dotarcie do napisów końcowych nie wystarczy, by zobaczyć wszystko, co przygotowali deweloperzy.

  1. Vampire: The Masquerade - Shadows of New York na platformie Steam
  2. Oficjalna strona internetowa studia Draw Distance

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku jest jego oczkiem w głowie, pojawia się również w Newsroomie, a także w dziale Publicystyki. Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy lata. Ukończył Kulturoznawstwo na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prowadzi własną firmę, biega, uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej