Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchXONEPCPS4
Okładka Vampire: The Masquerade - Shadows of New York (PC)
OkładkaVampire: The Masquerade - Shadows of New York (PC)

Vampire: The Masquerade - Shadows of New York

Polska gra przygodowa w stylu visual novel, bazująca na piątej edycji systemu Wampir: Maskarada. Shadows of New York to samodzielny dodatek do Vampire: The Masquerade – Coteries of New York, który został stworzony przez studio Draw Distance.

Przygodowe | 2D | visual novel | polskie | indie | wampiry | urban fantasy | Świat Mroku

Vampire: The Masquerade - Shadows of New York Premiera

10wrz2020

PC PS4 XONE Switch

Gry podobne do Vampire: The Masquerade - Shadows of New York

Outlast

Danganronpa V3: Killing Harmony

Ghostwire: Tokyo - Preludium

Vampire: The Masquerade – Shadows of New York jest samodzielnym rozszerzeniem fabularnym do gry typu visual novel z 2019 roku – Vampire: The Masquerade – Coteries of New York. Opiera się na piątej edycji klasycznego systemu RPG: Wampir Maskarada. Za dodatek odpowiada to samo niezależne studio – polskie Draw Distance, znane niegdyś pod nazwą iFun4all, twórcy takich tytułów, jak Serial Cleaner, Red Game Without a Great Name i Ritual: Crown of Horns.

Fabuła

Akcja Vampire: The Masquerade – Shadows of New York rozgrywa się w stworzonym przez wydawnictwo White Wolf fikcyjnym Świecie Mroku. W podstawowej wersji wcielaliśmy się w świeżo upieczonego wampira z sekty Camarilla, która rywalizowała z grupą Anarchistów – gracz musiał zdecydować się, po której stronie stanąć w tym wampirzym konflikcie. W dodatku, który rozgrywa się również w Nowym Jorku, fabuła skupiona jest wokół członkini klanu Lasombra, ma bardziej osobisty charakter oraz porusza inne motywy.

Bohaterka, która jest wampirzym wyrzutkiem w szeregach własnego klanu, musi rozwikłać tajemniczą i brutalną śmierć przywódcy Anarchistów z Nowego Jorku. Intryga jest bardziej skomplikowana, niż początkowo się wydaje, a poznanie prawdy nie należy do łatwych zadań. Morderstwo jest tylko częścią większej walki o władzę pomiędzy rywalizującymi grupami wampirów.

Vampire: The Masquerade – Shadows of New York nie jest ani prequelem, ani sequelem. Gra jednak nawiązuje do wątków przedstawionych w oryginale oraz spotykamy część napotkanych w podstawce postaci pobocznych. Produkcja ukazuje zupełnie inne oblicze Nowego Jorku, w którym spotykamy nowe, jeszcze bardziej ekscentryczne wampiry i trafiamy do nieznanych wcześniej, równie klimatycznych lokacji.

Mechanika

Vampire: The Masquerade – Shadows of New York pod względem rozgrywki nie odbiega od podstawowej wersji gry. Jak przystało na tytuł z gatunku visual novel, polega ona podziwianiu ilustracji przedstawiających miejsca i postacie, czytaniu wypowiedzi napotkanych wampirów oraz podejmowaniu wyborów moralnych, które nie tylko wpływają na sposób myślenia bohaterki, ale także na to, jak będzie wyglądać dalsza część historii. Bohaterka nie może dłużej pozostać neutralna. Różnice w rozgrywce zachęcają do kilkukrotnego ukończenia gry.

Kwestie techniczne

Na oprawę wizualną – podobnie jak w przypadku Vampire: The Masquerade – Coteries of New York – składają się dwuwymiarowe ilustracje. Całość została utrzymana w mrocznym i przygnębiającym tonie, pasującym doskonale do Świata Mroku. Ponadto twórcy przygotowali nową, klimatyczną ścieżkę dźwiękową, komponującą się z ogólną atmosferą gry.

Ostatnia modyfikacja 15 kwietnia 2020

Tryb gry: single player  

Vampire: The Masquerade - Shadows of New York cena w dniu premiery: 46,99 PLN

Wymagania wiekowe Vampire: The Masquerade - Shadows of New York: 16+

Vampire: The Masquerade - Shadows of New York Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7 SP1 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch