Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2021, 17:15

autor: Entelarmer

Kolejna FIFA to EA Sports FC? Są poszlaki co do nowej nazwy

Electronic Arts rozważa zmianę tytułu serii FIFA. Niewykluczone, że na EA Sports FC, na co wskazują ostatnie patenty wydawcy.

EA Sports FC – taką nazwę może mieć cykl FIFA w przyszłości. Przynajmniej tak sugerują dwa wnioski złożone przez EA Sports do biur patentowych: brytyjskiego IPO i europejskiego EUIPO (via Video Games Chronicle).

O możliwym przemianowaniu piłkarskiej serii firmy Electronic Arts wiemy z niedawnego komunikatu wydawcy, jednak nie podano nic więcej na ten temat. Tymczasem opisywane wnioski złożono w pierwszych dniach października (dokładniej: 1 i 4), a więc tuż przed pojawieniem się ogłoszenia EA Sports. Jak łatwo zgadnąć, oba dokumenty dotyczą gier wideo (tj. klasy 9.).

Oczywiście nie mamy pewności, że owe podania są powiązane z serią FIFA. Sama nazwa nie zdradza nawet, czy rzeczywiście chodzi o piłkę nożną. Dlatego zalecamy – jak zawsze zresztą – by nie traktować tego typu doniesień jako oficjalnych ogłoszeń. Wciąż też nie znamy przyczyn, dla których EA Sports rozważa rezygnację z wykorzystywania nazwy organizacji FIFA, sygnującej piłkarską serię firmy od 27 lat.

  1. Oficjalna strona serii FIFA
  2. Recenzja gry FIFA 22 – od lat nie było tak dobrze
  3. FIFA 22 – poradnik do gry