Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2018, 14:05

autor: Aquma

FIFA 19 ostrzega graczy przed handlem monetami w trybie FUT

Najnowsza odsłona serii FIFA przestrzega graczy przed nielegalnym handlem monetami służącymi do kupowania kart i paczek w trybie FIFA Ultimate Team. Produkcja wyświetla specjalny komunikat przy pierwszym uruchomieniu.

FIFA 19 przestrzega przed nielegalnym handlem monetami. - FIFA 19 ostrzega graczy przed handlem monetami w trybie FUT - wiadomość - 2018-09-24
FIFA 19 przestrzega przed nielegalnym handlem monetami.

Najnowsza część cyklu symulatorów piłki nożnej od studia EA Sports – czyli FIFA 19 – w momencie pierwszego uruchomienia wyświetla specjalny komunikat, w którym twórcy przestrzegają graczy przed nielegalnym handlem monetami, dzięki którym możemy nabywać karty w trybie FIFA Ultimate Team.

Co wolno, a czego nie?

Komunikat wyświetlany po pierwszym uruchomieniu FIF-y 19 - część 1. - FIFA 19 ostrzega graczy przed handlem monetami w trybie FUT - wiadomość - 2018-09-24
Komunikat wyświetlany po pierwszym uruchomieniu FIF-y 19 - część 1.
Komunikat wyświetlany po pierwszym uruchomieniu FIF-y 19 - część 2. - FIFA 19 ostrzega graczy przed handlem monetami w trybie FUT - wiadomość - 2018-09-24
Komunikat wyświetlany po pierwszym uruchomieniu FIF-y 19 - część 2.

Jak czytamy, handel wirtualną walutą z wykorzystaniem zewnętrznych stron jest całkowicie nielegalny, podobnie jak przekazywanie środków innym użytkownikom (albo otrzymywanie ich od nich), a nawet przesyłanie monet pomiędzy dwoma kontami należącymi do tej samej osoby. Handlować wolno jedynie za pośrednictwem oficjalnego, wewnętrznego domu aukcyjnego. Niezastosowanie się do tych zaleceń grozi permanentnym zablokowaniem konta.

Komunikat wyświetlany po pierwszym uruchomieniu FIF-y 19 - część 3. - FIFA 19 ostrzega graczy przed handlem monetami w trybie FUT - wiadomość - 2018-09-24
Komunikat wyświetlany po pierwszym uruchomieniu FIF-y 19 - część 3.

Szerszy kontekst – wojna z lootboksami trwa

Handel monetami umożliwiającymi zakup pakietów i kart w trybie FIFA Ultimate Team za pośrednictwem zewnętrznych serwisów nie jest niczym nowym. Powiązany z nim czarny rynek kwitnie od lat, a EA bezskutecznie próbuje z tym walczyć. Obecnie sprawa ma oczywiście dodatkowy kontekst, powiązany z powszechną krytyką mikropłatności oraz tzw. lootboksów w grach wideo i możliwym stosowaniem przez wydawców rozwiązań ocierających się o hazard.

2K postanowiło poprosić graczy o pomoc w obronie lootboksów przed zakusami polityków.
2K postanowiło poprosić graczy o pomoc w obronie lootboksów przed zakusami polityków.

W ostatnich dniach głośnym echem odbiła się wieść o tym, że belgijska prokuratura wszczęła postępowanie karne wobec studia EA Sports, w związku z niezastosowaniem się do wystosowanego jakiś czas temu przez Komisję ds. Gier omawianego kraju żądania usunięcia paczek z kartami z piłkarskiej serii. Wieści te zbiegły się w czasie z publikacją wyników przeprowadzonego w Australii badaniasugerują one, że lootboksom bliżej do gier hazardowych niż np. kolekcjonowania kart. Równocześnie ciała zajmujące się regulacjami przeciwhazardowymi w 15 krajach (w tym Polsce) połączyły siły, by przyjrzeć się bliżej „ryzyku powiązanemu z zacieraniem się granic pomiędzy gamingiem i hazardem”.

FIFA 19 ostrzega graczy przed handlem monetami w trybie FUT - ilustracja #6

Warto dodać, że jeżeli lubicie kolekcjonować pudełka i cenicie sobie unikalne edycje gier, to tylko w sieci sklepów MediaMarkt możecie nabyć grę FIFA 19 w edycji mistrzowskiej ze steelbookiem. Cena tego wydania została ustalona na 319 zł – w wersji zarówno na konsolę PlayStation 4, jak i Xbox One.

  1. FIFA 19 – strona oficjalna
  2. Recenzja gry FIFA 19 (w przygotowaniu) – najlepsza odsłona ostatnich lat?