Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2015, 19:22

autor: Bartłomiej "Bard" Plewnia

FIFA 16 - polski komentarz Szpakowskiego i Laskowskiego w liczbach

Polski oddział firmy EA Sports policzył, że komentarz do gry FIFA 16 nagrany przez Dariusza Szpakowskiego oraz Jacka Laskowskiego zajmuje aż 43 tysiące zdań dialogu. Komentatorzy spędzili w studiu ponad miesiąc, dzięki czemu nowa część serii pod względem dialogowym ma być bardziej urozmaicona od poprzednich.

Za komentarz do gry FIFA 16 odpowiadają Jacek Laskowski i Dariusz Szpakowski.

W FIFA 16 komentator sportowy Dariusz Szpakowski po raz pierwszy w serii połączy siły z Jackiem Laskowskim. Tego drugiego pana kibice piłkarscy kojarzyć mogą z meczów transmitowanych na kanałach Eurosport i Canal+. Duet spędził w studiu 40 dni, nagrywając 8 tysięcy nazwisk piłkarzy oraz inne kwestie dialogowe, których Laskowski i Szpakowski przygotowali ponad 43 tysiące. Jako że do premiery FIF-y 16 pozostało już tylko parę tygodni, twórcy udostępnili w serwisie YouTube filmiki o długościach pół oraz półtorej minuty, które przedstawiają pracę tej charyzmatycznej dwójki przy nagraniach. Pojawił się też wywiad z komentatorami, w którym Szpakowski i Laskowski odpowiedzieli między innymi na pytania dotyczące różnic między pracą przy meczach na żywo a tą przy grze sportowej. Zdradzili oni również, jakie było największe wyzwanie przy współtworzeniu FIF-y i kilka innych ciekawostek.

FIFA 16 zadebiutuje w Polsce 24 września na platformach PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3 oraz Xbox 360.

Dariusz Szpakowski – jeden z najpopularniejszych w Polsce komentatorów sportowych oraz dziennikarz. Od dziewięciu lat użycza głosu w serii FIFA. W swojej pracy zajmuje się głównie piłką nożną, jednak nieobce mu są także inne sporty. Obecnie komentuje głównie mecze Ligi Mistrzów.

Jacek Laskowski komentator sportowy. Karierę zaczynał w stacji TVP, przez lata był związany z Canal+ i Eurosportem. Do niedawna komentował Ligę Mistrzów UEFA. Zajmuje się nie tylko piłką nożną, ale i siatkówką, piłką ręczną i innymi sportami.