Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2013, 09:45

autor: Góral

Fez, po ponad roku obecności na rynku, zostanie w końcu naprawiony

Fez, gra platformowa z kwietnia zeszłego roku, za kilka miesięcy otrzyma patch, naprawiający poprzednią łatkę, która uszkadza zapisane stany gry - poinformował twórca produkcji, Phil Fish, na Twitterze.

Fez to jedna z najgłośniejszych niezależnych produkcji ostatnich lat, więc swego czasu spory szum wywołała afera związana z patchem, który powoduje problemy z zapisanym stanem gry. Prawdopodobnie w tym roku, po kilkunastu miesiącach obecności na rynku, tytuł w końcu zostanie naprawiony.

Fez ukazał się na konsoli Xbox 360 w kwietniu 2012 roku. - Fez, po ponad roku obecności na rynku, zostanie w końcu naprawiony - wiadomość - 2013-07-07
Fez ukazał się na konsoli Xbox 360 w kwietniu 2012 roku.

Phil Fish, twórca gry, napisał na serwisie społecznościowym Twitter, że xboksowy Fez otrzyma upragniony patch. Niestety nie stanie się to od razu, lecz dopiero za kilka miesięcy, ale skoro gracze czekali na łatkę tyle czasu i zapewne zdążyli już się pogodzić z problemami, to chyba nikomu nie będzie to robić różnicy.

Fez w końcu zostanie załatany.
Fez w końcu zostanie załatany.

Dlaczego dopiero teraz zdecydowano się na stworzenie patcha? Problemem były pieniądze. Niedługo po premierze xboksowej wersji gry okazało się, że Fez nie jest idealną produkcją i wymaga poprawek. Stworzono więc odpowiednią łatkę, która naprawiała to i owo, a dodatkowo, niewielkiej części użytkowników, uszkadzała zapisane stany gry. Patch został szybko zdjęty z serwerów i równie szybko powrócił. Studio Polytron nie doszło do porozumienia z firmą Microsoft, w sprawie opłaty za kolejną poprawkę. Według Fisha, koszty były po prostu zbyt wysokie i nie było go stać na ponowne uiszczanie niemałej sumy. Niedawno jednak koncern z Redmond zrezygnował z pobierania opłat za aktualizacje gier z Xbox Live Arcade, w związku z czym studio Polytron może w końcu za darmo wypuścić nowego patcha.

Obecnie Phil Fish pracuje nad grą Fez 2, która została zapowiedziana w zeszłym miesiącu. Tytuł zmierza na dwa, nieujawnione urządzenia, lecz na pewno żadnym z nich nie są konsole Xbox (ani 360, ani One), co zostało wyjaśnione kilkanaście dni temu.

Ostatnia aktualizacja: 2013-07-07

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Fez

Fez